ANKARA HABERLERİ

Özel koleksiyon görücüye çıktı

Haşim KILIÇ
20.03.2018 - 16:14 |Son Güncelleme :

İş insanı Sarp Evliyagil’in, 23 sanatçının çalışmalarının yer aldığı eserlerden oluşan özel koleksiyonu, ‘Düşünme İkonları: İmgeler ve Metinler’ adlı sergiyle Müze Evliyagil’de görücüye çıktı.

Haşim KILIÇ

Küratörlüğünü Benal Madra’nın üstlendiği ‘Düşünme İkonları: İmgeler ve Metinler’ adlı sergi, Müze Evliyagil’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu. İş insanı ve koleksiyoner Sarp Evliyagil’in koleksiyonundan eserlerden oluşan sergide, 23 sanatçının çalışmaları yer alıyor.

Sarp Evliyagil ve eşi Eda Evliyagil’in ev sahipliği yaptığı sergiye, küratör Benal Madra’nın yanı sıra çok sayıda sanatsever ve sanatçı katıldı. Benal Madra, Evliyagil’in yıllar içinde figüratif ve manzara resimleri de dahil olmak üzere çok sayıda eser biriktirdiğini ancak soyut çalışmaların öne çıktığını belirtti. Madra, sergiyi de bu soyut eserler üzerinden kurguladıklarını ve eserlerin yanına yapıldıkları dönemdeki düşünce sistemleriyle ilgili yazılar yerleştirdiklerini ifade etti. Ünlü küratör serginin düşünme eylemi ile sanat üretimi arasındaki ilişkiye odaklandığını aktardı.

BU YILIN SONUNA KADAR AÇIK

Bedri Rahmi Eyüboğlu, Ferruh Başağa, Selim Turan, Nejad Devrim, Mübin Orhon, Yüksel Arslan, Burhan Doğançay, Seyhun Topuz, Osman Dinç, Kemal Önsoy, Canan Tolon, İnci Eviner gibi sanatçıların eserlerinin yer aldığı sergi, 30 Aralık 2018’e kadar ziyaret edilebilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Özel koleksiyon görücüye çıktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Mart 2018 tarihinde saat 16 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özel koleksiyon görücüye çıktı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

03 Ağustos 2021, Salı
 • İmsak
  04:01
 • Güneş
  05:42
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:52
 • Akşam
  20:08
 • Yatsı
  21:41
Sayfa Başı