ANKARA HABERLERİ

Önümüzdeki yıl tamamlanacak

Hürriyet Haber
19.07.2021 - 00:00 |Son Güncelleme :

Etimesgut Belediyesi’nden arsa takas yoluyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na devredilen Eti-Park İş Merkezi (ETİ-PARK) Binası, Adalet Bakanlığı Bölge İstinaf Mahkemesi oluyor.

Hürriyet Haber

AK Parti Ankara Milletvekilleri Hacı Turan, Nevzat Ceylan, Asuman Erdoğan, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Hacı Ünal ve AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman’ın da yer aldığı toplantıda iş merkeziyle ilgili son durum açıklandı. Turan, “3 ay önce ihaleye çıkıldı. Bayram sonunda inşallah çalışmalara başlanacak. 2022 yılının son çeyreğinde tamamlanacak” dedi. Erdoğan, yarım kalmış projenin hızlı bir şekilde tamamlanmasının Etimesgut için çok güzel bir kazanç olacağını, ilçeye büyük katkı sağlayacağını söyledi. Etimesgut ve Ankara’ya yapılan yatırımların takipçisi olduklarını kaydeden Ceylan da “Ankara’mıza, 19 Mayıs Stadı’nın yerine güzel bir stat yapılacak. Stat 35 bin kişilik öngörülüyordu. Ancak Enver Başkan kapasitenin artırılmasını istedi. Bakanlık da Enver Başkanın talebini de dikkate alarak seyirci kapasitesini 45 bine çıkardı” şeklinde konuştu. Başkan Demirel ise “Adalet Bakanlığı’mızın bu binayı en kısa sürede tamamlayarak hizmete açmasını heyecanla bekliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Önümüzdeki yıl tamamlanacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Temmuz 2021 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Önümüzdeki yıl tamamlanacak haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

29 Temmuz 2021, Perşembe
 • İmsak
  03:54
 • Güneş
  05:37
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:54
 • Akşam
  20:13
 • Yatsı
  21:49
Sayfa Başı