ANKARA HABERLERİ

Metruk yapılar temizlendi

Hürriyet Haber
17.10.2020 - 00:12 |Son Güncelleme :

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), İskitler Sanayi Bölgesi, Varlık Mahallesi ve Dikmen Çaldağı Tepesi’nde bulunan metruk yapıları, hafriyat atıklarını ve çöpleri temizledi.

Hürriyet Haber

Şehrin kentsel dönüşüm alanları içerisindeki yıkıntıları, moloz ve hafriyat atıklarını ortadan kaldırdıklarını belirten Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi: “Dikmen Çaldağı bölgesinden bin 788 kamyon hafriyat aldık, 77 metruk yapıyı yıktık, 41 çadır ve barakayı ortadan kaldırdık. İskitler bölgesi ortaya çıkan kirlilik nedeniyle çeşitli suç örgütlerinin yuvalandığı ve hijyen bakımından büyük tehlikeler arz eden bir görünüm içerisindeydi. Bu bölgede şimdiye kadar 66 kamyon hafriyat kaldırdık, 3 metruk yapıyı yıktık. Vatandaşlarımız ile Özel Projeler Dairemiz, belediye encümenimizin kararı doğrultusunda bir anlaşma yapıyoruz. Bu anlaşmaya uyan vatandaşlarımızla aylık 135 TL gibi bir taksitle uzun vadeli 200 metre arsa karşılığı gecekondularının yıkımının müsaadesini alıyoruz. Varlık Mahallesi’nde canlı hayvan pazarı kuruluyor, hayvan besleniyordu. Çevresel kirlilikten, güvenlik eksikliğine kadar birçok problem oluşuyordu. Ankara’nın kırsal bölgelerindeki üretici için de haksız rekabete neden oluyordu. Burayı tümüyle ortadan kaldırdık.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Metruk yapılar temizlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2020 tarihinde saat 00 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Metruk yapılar temizlendi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Ekim 2020, Cumartesi
 • İmsak
  05:30
 • Güneş
  06:53
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:15
 • Yatsı
  19:33
Sayfa Başı