ANKARA HABERLERİ

Kampüse mavi yol

Hürriyet Haber
06.10.2020 - 01:31 |Son Güncelleme :

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), kamu ve özel üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler, öğretim görevlileri ve çalışanların sağlıklı yaşam için bisiklet kullanmasını teşvik etmek amacıyla kampüs içlerine bisiklet yolu projesi başlattı.

Hürriyet Haber

İlk bisiklet yolu, Başkent Üniversitesi Bağlıca Yerleşkesi’nde yapıldı. Gidiş-dönüş toplam 4.4 kilometrelik bisiklet yolu kısa sürede tamamlandı. Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal, ABB Başkanı Mansur Yavaş ve Büyükşehir görevlilerine teşekkür ederek şunları söyledi: “Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Mansur Yavaş’ın üniversite rektörleriyle geçen haftalar içinde yapmış olduğu toplantıda üniversitelerle Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli konularda iş birliği yapması yönünde görüş birliğine vardık. Sayın Başkan, üniversite kampüsleri içinde bisiklet yollarının yapılması projesini gündeme getirdi. Kısa süre içinde de Büyükşehir ekipleri kampüsümüz içinde bisiklet yolunu bitirdi. Bu proje kampüslerin sadece akademik süreler içerisinde değil hafta sonları da öğrencilerimiz ve ailelerinin rahatlıkla bisiklet kullanabileceği daha yaşamsal hale gelmesini sağlayacak.”

Kampüse mavi yol

SIRADA GAZİ, ODTÜ VE THK KAMPÜSLERİ VAR

Diğer üniversitelerle yapılan görüşmeler sonrası Gazi Üniversitesi kampüsünde yaklaşık 2.6 kilometre, ODTÜ kampüsünde yaklaşık 2.9 kilometre, Türk Hava Kurumu Üniversitesi kampüsünde ise 1.2 kilometrelik bisiklet yolunun yapımına başlanması kararlaştırıldı. Kampüs alanlarında yapılacak bisiklet yolları, tek yönlü ve gidiş-geliş şeklinde hizmet verecek. ODTÜ-Hacettepe arası bisiklet yolu ile Bilkent Üniversitesi kampüs içi bisiklet yolu yapımı için görüşmelerin sürdüğü belirtildi.

Kampüse mavi yol

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kampüse mavi yol hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2020 tarihinde saat 01 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kampüse mavi yol haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

03 Aralık 2021, Cuma
 • İmsak
  06:16
 • Güneş
  07:46
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı