ANKARA HABERLERİ

İşaret parmağı başparmak oldu

İlhami ERKILIÇ/AA
07.09.2017 - 14:43 |Son Güncelleme :

Doğuştan sol eli dört parmaklı olan dört yaşındaki minik Miraç Talha Güngörmez'in işaret parmağı, nesneleri daha rahat tutması için Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyonla başparmağının yerine alındı. 

İlhami ERKILIÇ/AA

Doğuştan sol eli dört parmaklı olan dört yaşındaki minik Miraç Talha Güngörmez'in işaret parmağı, nesneleri daha rahat tutması için Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyonla başparmağının yerine alındı. Zübeyde ve Emrullah Güngörmez çiftinin tek çocuğu olan Miraç Talha Güngörmez, dört parmaklı olarak dünyaya geldi. Doğuştan sol elinde başparmağı olmayan ve bileğinde eğrilik bulunan Güngörmez, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi El Cerrahi Bölümü’nde bilek eğriliğinin düzeltilmesi için ameliyat oldu.
Minik Miraç, ameliyattan bir yıl sonra parmaklarını rahat kullanabilmesi için aynı hastanede bir operasyon daha geçirdi. İkinci ameliyat sonrası Miraç’ın sol elindeki işaret parmağı, başparmağının yerine aldı.

İşaret parmağı başparmak oldu

Anne Zübeyde Güngörmez, oğlunun ameliyat olan elini rahat kullanabilmesi ergotreapi ünitesinde tedavi gördüğünü belirtti. Anne Güngörmez, "Fizyoterapi eşliğinde ve ergoterapiyle, oğlumun işaret parmağı başparmak yapılan sol elini daha rahat kullanmasını amaçlıyoruz. Tedavilerden olumlu yanıt alıyoruz. Yavaş yavaş parmaklarını kullanmaya başlan Miraç Talha'nın durumu iyiye gidiyor" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İşaret parmağı başparmak oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2017 tarihinde saat 14 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İşaret parmağı başparmak oldu haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

28 Ocak 2022, Cuma
 • İmsak
  06:28
 • Güneş
  07:55
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:08
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı