‘İş arayan kadar işçi arayan var’

Güncelleme Tarihi:

‘İş arayan kadar işçi arayan var’
Oluşturulma Tarihi: Mart 04, 2017 10:50

‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı Toplantısı’nda konuşan ATO Başkanı Gürsel Baran, “Başkent’te iş arayan 200-250 bin kişi var. Aynı sayıda işveren de işçi arıyor. İki tarafı buluşturma işini çözdüğümüzde problem kalmayacak” dedi.

Haberin Devamı

İstihdam seferberliği kapsamında düzenlenen ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı Toplantısı’, Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan ATO Başkanı Gürsel Baran, toplumun istihdam seferberliğine tam destek verdiğini belirterek, proje kapsamında yaptıkları çalışmaları anlattı. ATO bünyesinde hizmet verecek İŞKUR Hizmet Noktası'nın açılışını yaptıklarını hatırlatan Baran, şunları kaydetti: 

"Ankara'da yaklaşık 200-250 bin iş arayan kardeşimiz var ama 200-250 bin kadar da işçi arayan arkadaşımız var. Demek ki doğru işçiyle doğru işi buluşturamıyoruz. Burada bir problemimiz var aslında. Bunu çözdüğümüzde, istihdamla ilgili problemimiz kalmayacak. Meslek liseleri aracılığıyla, eğitim sistemimizdeki revizyonlarla bunların düzeltileceğini ve istihdamla ilgili yakın bir gelecekte sıkıntı yaşamayacağımızı düşünüyorum."

Haberin Devamı

‘2017 İYİ GEÇECEK’

Baran, Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğine dikkat çekerek, "Ülkemizin üzerindeki kara bulutlar dağıldığında dünyada yükselen yıldızlar arasında yer alacağına eminim. 2017 yılının da çok iyi geçeceğine eminim" değerlendirmesinde bulundu. Ankara Valisi Ercan Topaca'nın başkanlık ettiği toplantıya Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Faik Yavuz, ATO Meclis üyeleri ve iş adamları ile bazı kamu görevlileri de katıldı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!