ANKARA HABERLERİ

Güvenli turizm için oda kapasite düzenlemesi

Hürriyet Haber
14.10.2020 - 00:04 |Son Güncelleme :

Ankara Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüsle mücadele kapsamında önceki gün aldığı yeni kararla 50 oda ve üzeri tüm konaklama tesislerince alınması zorunlu olan ‘Güvenli Turizm Sertifikası’nın 1 Ocak 2021’den itibaren 30 oda ve üzeri konaklama tesislerde de zorunlu olacağını duyurdu. Vali Şahin başkanlığında toplanan Kurul’un aldığı kararda şu ifadeler yer aldı:

Hürriyet Haber

KOŞULLARI YERİNE GETİRMEYEN KAPANACAK

“Halihazırda 50 oda ve üzeri kapasitedeki konaklama tesislerinin (belediye veya il özel idaresi ruhsatlılar dahil) ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ olmadan hiçbir şekilde faaliyetine izin verilmez. Faaliyete yeni geçecek 50 oda ve üzeri kapasitedeki konaklama tesislerinin faaliyete geçmelerini takiben 7 gün içerisinde; 30 oda ile 49 oda arasında kapasitesi bulunan ve faal olan konaklama tesislerinin 1 Ocak 2021 tarihine kadar; bu tarihten sonra faaliyete yeni geçecek 30 oda ve üzerindeki konaklama tesislerinin ise faaliyete geçmelerini takiben 7 gün içerisinde Güvenli Turizm Sertifikası’nı almaları gerekmektedir. Genelgede belirtilen koşullarda konaklamaların sağlanmadığının tespiti halinde, iş yeri açma ve çalışma ruhsatı ve turizm belgesi iptali dahil her türlü cezai işlemler saklı kalmak kaydıyla, işletme faaliyetlerine son verilir.”

Güvenli turizm için oda kapasite düzenlemesi
Güvenli Turizm Sertifikası, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın internet sitesinde (www.tga.gov.tr) belirtilen sertifika firmalarınca yapılan denetimler sonucunda gerekli koşullar yerine getirilerek alınıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Güvenli turizm için oda kapasite düzenlemesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2020 tarihinde saat 00 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Güvenli turizm için oda kapasite düzenlemesi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Ekim 2020, Çarşamba
 • İmsak
  05:27
 • Güneş
  06:50
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:47
 • Akşam
  18:20
 • Yatsı
  19:37
Sayfa Başı