ANKARA HABERLERİ

Girişimciliğin göz bebeği

İHA
19.11.2019 - 09:16 |Son Güncelleme :

Ankara Valisi ve Ankara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Vasip Şahin, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da düzenlenen TechAnkara Proje Pazarı’nın açılış toplantısına katıldı.

İHA

Bu yıl 9’uncu kez düzenlenen TechAnkara’nın girişimcileri bir araya getirdiğini kaydeden Şahin, Ankara’nın girişimcilik eko sisteminin göz bebeği bir kent olma yolunda ilerlediğini vurguladı. Vali Şahin, “5000 yıllık tarihi ile 8 kadim medeniyete ve son olarak Türkiye Cumhuriyeti’ne başkent olan Ankara, girişimcilik ekosisteminin göz bebeği bir kent olma yolunda hızla ilerlemektedir. TechAnkara proje pazarı gelişen, dönüşen ve esnek yapıda bir sistem olarak ekosistemin nabzını tutarak, girişimci ve yatırımcılara ihtiyaç duydukları buluşma imkanını sağlamaya devam etmektedir. Kurulan pazarın amacı girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi, yenilikçi fikirlerin hayata geçirilmesini ve ticarileştirilmesine sağlanması ile etkinliğe dahil edilen personelin projelerin hem yerel hem de uluslararası boyutta değer bulmasını sağlamaktadır” dedi. TechAnkara kapsamında 10 stantta 150 projenin 105 yatırımcı ile buluşacağını aktaran Şahin, “100 stantta sergilenecek olan 150 proje 105 yatırımcı ile buluşacak bunların içinden seçilecek ilk 5 projeye ticarileşme desteğinin yanı sıra diğer kurum ve kuruluşlar destek ve katkıda bulunacaklardır” diye konuştu. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Girişimciliğin göz bebeği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Kasım 2019 tarihinde saat 09 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Girişimciliğin göz bebeği haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

07 Aralık 2019, Cumartesi
 • İmsak
  06:19
 • Güneş
  07:49
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı