Etimesgutlu emlakçılardan günlük tepkisi

Güncelleme Tarihi:

Etimesgutlu emlakçılardan günlük tepkisi
Oluşturulma Tarihi: Kasım 02, 2016 02:00

Etimesgut Emlakçılar Derneği, bölgelerindeki evlerin günlük ve saatlik olarak kiraya verilmesinin emlakçılarla ilişkilendirilmesine tepki gösterdi.

Haberin Devamı

Bu tür evlerle ilgili internet siteleri üzerinden ilanlar verildiğine dikkat çeken Dernek Başkanı Hakan Akçam, ilan alan internet siteleri ile görüştüklerini söyledi. Bu konuyla ilgili şikayetlerin derneğe iletilebileceğini belirten Başkan Akçam şöyle konuştu: 

Etimesgutlu emlakçılardan günlük tepkisi

 MESLEKTAŞLARIMIZI UYARDIK

 “İlçemizde günlük ve saatlik kiralık ev kiralamaması husunuda meslektaşlarımızı uyardık. Bizim  uzaktan yakından bu işlerle alakamız yok. Bu tür faaliytleri sosyal medya üzerinden yapıyorlar bu  konu bizim mesleğimizle bağdaşmıyor. Vatandaşlarımızın ve meslektaşlarımızın bu ilanları veren  kişilerle ilgili bildikleri varsa derhal derneğimize ve yetkili mercilere şikayet etmeleri
 mesleki değerler açısından çok önemli. Meslektaşlarımızdan birinin yaptığını tespit edersek  meslekten men etme konusunda elimizden geleni yapacağız. Bu anlamda ATEM ve TEMFED’in  yetkisi var. Ayrıca ilan alan internet siteleri ile bu tarz ilan alınmaması hususunda görüşmelerimiz oldu.  Ahlaki olarak bu konunun bize mâl etmelerine İzin vermeyeceğiz.”

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!