ANKARA HABERLERİ

Çocuklar Max’i çok sevdi

Hürriyet Haber
16.02.2020 - 10:00 |Son Güncelleme :

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere örnek olmak, hayvan sevgisi aşılamak ve barınaktaki hayvanlara sahip çıkılmasını teşvik etmek amacıyla başlatılan “Her Okula 1 Köpek” kampanyası kapsamında Altındağ’da Golden Retriever cinsi bir köpek, yeni evine kavuştu.

Hürriyet Haber

Örnek Mahallesi’nde bulunan Muammer Şahin Ortaokulu tarafından sahiplenilen köpek, çocukların büyük ilgisini çekti. Okulun öğrencileri tarafından sevgiyle kucaklanan köpeğe, ‘Max’ ismi verildi. Okul Müdürü Cengizhan Yaşa tarafından teslim alınan Max, yeni evine kısa sürede uyum sağladı. Bundan böyle okulun öğrencileri tarafından bakılacak olan Max, çocukların yoğun ilgisine karşılıksız kalmadı.

Çocuklar Max’i çok sevdi

HERKESE SAHİPLENME ÇAĞRISI

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı da Max’i yeni evinde ziyaret etti. Okul Müdürü Cengizhan Yaşa’dan Max’in durumu hakkında bilgi alan Başkan Balcı, Max ile yakından ilgilendi. Başkan Balcı, “Max kısa bir süre önce evi olmayan, sahipsiz bir köpekti. Altındağ Belediyesi hayvan barınağında bulunuyordu. Projemiz kapsamında, Muammer Şahin Ortaokulumuz tarafından sahiplenildi. İsmini buradaki çocuklarımız koydu. Max’in şimdi mutlu bir yuvası var. Çocuklarla çok iyi anlaşıyor. Ben bu projenin okullarla sınırlı kalmamasını istiyorum. Muhtarlarımız, kurumlar, STK’lar bir can dost sahiplenebilir. Buradan herkese bu konuda çağrıda bulunuyorum” dedi.

ÜZÜLMÜŞ BİR KÖPEKTİ ARTIK ÇOK MUTLU

Altındağ Belediyesi’ne ve Başkan Asım Balcı’ya desteklerinden dolayı teşekkür eden Okul Müdürü Cengizhan Yaşa ise “Geçmişte zor şartlarda yaşamış, biraz üzülmüş bir köpekti. Ama biz onu öyle sevdik, öylesine sevgiyle sarıldık ki, Max artık çok mutlu. Çocuklarımız onunla yakından ilgileniyor. Tedirgin olan, yaklaşamayan çocuklarımız vardı. Max onlara da kendini sevdirdi. Çocuklarımız da, can dostumuz da çok memnun” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çocuklar Max’i çok sevdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Şubat 2020 tarihinde saat 10 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çocuklar Max’i çok sevdi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

03 Nisan 2020, Cuma
 • İmsak
  04:56
 • Güneş
  06:22
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  16:32
 • Akşam
  19:21
 • Yatsı
  20:42
Sayfa Başı