ANKARA HABERLERİ

Bina dönüşüyor olan esnafa oluyor

Murat YILMAZ
06.09.2020 - 00:18 |Son Güncelleme :

Maltepe, Anıttepe ve Demirtepe’de eski binalarda kentsel dönüşüm sonrası mevcut dükkanlara ruhsat verilmediğini ve esnafın mağdur olduğunu belirten AK Parti Çankaya Meclis Üyesi Murat Akça, “Bina dönüşüyor olan esnafa oluyor. Çankaya Belediyesi’nin bu sorunu hızla çözmesi gerekiyor” dedi.

Murat YILMAZ

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediyelerinin bu konuyu çözdüğünü ancak Çankaya’da sıkıntı yaşandığını belirten Akça, konuyu Çankaya Belediye Meclisi’nin eylül ayı ilk toplantısında da gündeme getirdiğini belirterek şunları söyledi: “Maltepe, Anıttepe ve Demirtepe bölgelerinde kentsel dönüşüm ilan edilen bazı yerlerde daha öncesinde ticaret ruhsatıyla iş yapan dükkan sahibi esnaf kentsel dönüşümden sonra ticaret yapamıyor. Dükkanları için ruhsat ve gerekli belgeler bekletiliyor. Büyükşehir Belediyesi İmar Kanunu’nun 19. maddesinde bir düzenleme yaparak ‘konut statüsündeki bazı alanların gerekli şartları karşılaması koşuluyla ticari alanlarıyla da konut dışı hizmet verebilir’ diyor. Keçiören ve diğer ilçe belediyeleri de bu kararı hızla uygularken maalesef Çankaya Belediyesi bu kararı uygulamıyor. Bir yıldır insanlar burada ticaret yapamıyor ve mağduriyet yaşıyor. Esnaf kazanılmış hakkını talep ediyor. Diğer belediyelerin bu ve benzeri durumlarda izledikleri yol ortadayken burada gerekli şartları sağlayan yerlere ruhsatlarının hızla verilmesi gerekiyor. Bina dönüşüyor olan esnafa oluyor. Çankaya Belediyesi’nin bu sorunu hızla çözmesi gerekiyor. AK Parti Çankaya Meclis üyeleri olarak bizler de vatandaşımızın sıkıntısını çözmek için gereken her şeyi yapmaya hazırız.”

Bina dönüşüyor olan esnafa oluyor

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bina dönüşüyor olan esnafa oluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Eylül 2020 tarihinde saat 00 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bina dönüşüyor olan esnafa oluyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Ekim 2020, Perşembe
 • İmsak
  05:29
 • Güneş
  06:52
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:17
 • Yatsı
  19:34
Sayfa Başı