ANKARA HABERLERİ

Balköy ile ekonomik faaliyetler çeşitlenecek

Hürriyet Haber
25.10.2020 - 00:44 |Son Güncelleme :

Gölbaşı Kaymakamlığı, Gölbaşı Belediyesi ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi iş birliğinde ‘Balköy Projesi’ hayata geçirilecek.

Hürriyet Haber

Kırsalda ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi hedeflenen projeyle Gölbaşı’nın Ballıpınar Mahallesi’nde sürdürülebilir ekonomik faaliyetlerin oluşturulması, geliştirilmesi, uzun dönemde mahallenin turizm cazibe merkezi haline getirilmesi amaçlanıyor. İlçenin değerlerini eğitim, kültür, tarım, sanayi başlıklarında topladıklarını belirten Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, “Mahallelerimizi tarayarak Gölbaşı’nın değerlerini ortaya koyduk ve kırsal kalkınma örnek modelimizi oluşturduk” dedi.

BÖLGE GELİŞECEK

Belediye Başkanı Ramazan Şimşek de “Okul binamızın yenilenmesi, sağlık ocağımızın tadilatı, mahalle meydanı, yöresel ürün satış alanı, örnek pansiyonların yapılması ve rekreasyonların alanları ile Ballıkpınar’ın bu proje ile önemli bir çekim ve cazibe merkezi haline geleceğine inanıyorum. Projemiz sayesinde turizm ve tarım potansiyeli artarken kırsal alanda yaşam refahını yükseltmeyi ve bölgedeki gelişmişliği de arttırmayı amaçlayacağız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Balköy ile ekonomik faaliyetler çeşitlenecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ekim 2020 tarihinde saat 00 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Balköy ile ekonomik faaliyetler çeşitlenecek haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

02 Kasım 2020, Pazartesi
 • İmsak
  05:47
 • Güneş
  07:12
 • Öğle
  12:37
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:12
Sayfa Başı