ANKARA HABERLERİ

Altındağ Peyamitepe İlköğretim Okulu’na Uluslararası yardım eli

Haşim KILIÇ
09.05.2019 - 09:02 |Son Güncelleme :

‘Temizlik ve Sağlık Eğitimi’ adıyla başlattıkları kampanya kapsamında Altındağ Peyamitepe İlköğretim Okulu’nu pilot okul seçen Kadın ve Gençlik Platformu Derneği, okuldaki engelli sınıfının ihtiyaçlarını gidermek için buluştu.

Haşim KILIÇ

Kadın ve Gençlik Platformu Derneği, ‘Altındağ Peyamitepe İlköğretim Okulu’nda bulunan engelli sınıfının ihtiyaçlarının karşılanması için’ İngiltere Büyükelçiliği’nin ev sahipliğinde bir davet verdi. İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott’un eşi Lady Chilcott ve Kadın ve Gençlik Platformu Derneği Başkanı Rüveyda Akbay’ın ev sahipliğinde gerçekleşen davete Pakistan, İsviçre, Avustralya, Nijerya gibi ülkelerden davetliler katıldı. Rüveyda Akbay, Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunmak ve ihtiyacı olan kadın ve gençlere yardım etmek amacıyla çalışmalar yaptıklarını ve bu doğrultuda ‘Temizlik ve Sağlık Eğitimi’ kampanyasını başlattıklarını anlattı. Pilot okul olarak gelir düzeyi düşük ailelerin çocuklarının eğitim gördüğü Altındağ Peyamitepe İlköğretim Okulu’nu seçtiklerini belirten Akbay, projeyle ilgili şunları söyledi:

ÖĞRENCİLERE DİŞ TARAMASI YAPILDI

“Projenin gerçekleştirilmesinde, Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Başkent Üniversitesi ile işbirliği yapılıyor. Fakülte uzmanlarından oluşan bir ekip okulumuzu iki kere ziyaret etti, önce ağız ve diş sağlığı konulu bir eğitim verildi, sonra da öğrencilere diş taraması yapıldı. Problemli durumlar tespit edilerek tedavileri gerçekleştirildi. Okulumuzun engelli çocukların eğitim gördüğü özel bir sınıfı da bulunuyor. Lady Chilcott’un ev sahipliğinde düzenlenen bu davetten elde edilecek gelir, bu sınıfın ihtiyaçları için kullanılacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Altındağ Peyamitepe İlköğretim Okulu’na Uluslararası yardım eli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Mayıs 2019 tarihinde saat 09 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Altındağ Peyamitepe İlköğretim Okulu’na Uluslararası yardım eli haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ekim 2020, Pazartesi
 • İmsak
  05:33
 • Güneş
  06:56
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:40
 • Akşam
  18:11
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı