ANKARA HABERLERİ

17 Mayıs sabahında yüzde 100 normalleşme olamayacak

Nursima ÖZONUR- Muhammet BAYRAM/ DHA
15.05.2021 - 04:30 |Son Güncelleme :

Prof. Dr. Hakan Oğuztürk normalleşme adımlarının kademeleri olarak atılacağının altını çizerek, “17 Mayıs sabahında yüzde yüz normalleşme olamayacak. Virüs aramızda dolaşmaya devam ediyor. Tedbirsizlikler vaka sayılarının tekrar artmasına neden olabilir” uyarısı yaptı.

Nursima ÖZONUR- Muhammet BAYRAM/ DHA

Ankara Şehir Hastanesi Acil Tıp Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Hakan Oğuztürk, tam kapanmanın sona ermesinin planlandığı 17 Mayıs'tan itibaren tedbirlerin kademeli olarak gevşetileceğini hatırlatarak, “Ülkemiz 17 Mayıs sabahına tamamen normal süreçte başlamayacak. 17 Mayıs sabahından itibaren eski Türkiye şeklindeki yaşama uyanmamamız gerekiyor. Hemen 17 Mayıs'ta AVM'lerin ya da okulların tamamının açılması şeklinde süreç olmayacaktır, kanaatindeyim. Okullarda 8'inci ve 12'nci sınıfların tekrar yüz yüze eğitime geçmesi veya meslek gruplarında tek müşteriye hizmet verecek tarzda kişisel küçük esnafın iş yerlerinin açılması şeklinde aktivasyon olabilir” değerlendirmesi yaptı. 17 Mayıs'tan itibaren vaka sayılarındaki düşüşlerin günbegün takip edileceğini belirten Oğuztürk şöyle devam etti: 

17 Mayıs sabahında yüzde 100 normalleşme olamayacak

İLK ETAPTA AÇIK ALANLAR

“Kademe kademe esnemeler o vaka sayılarının düşmesine göre aktive olacaktır. Havaların ısınmasından dolayı açık alanlar varsa kademeli olarak ilk etapta bu alanların hizmet vermesi şeklinde bir açılma söz konusu olabilir. 17 Mayıs'ta yüzde yüz normalleşme olamayacaktır. Düşmüş olan bu vaka sayılarını muhafaza edip daha da aşağıya çekecek bir sürecin bizim mücadelede en önemli hedefimizin olması gerekiyor.”

17 Mayıs sabahında yüzde 100 normalleşme olamayacak

VİRÜS DOLAŞMAYA DEVAM EDİYOR

Her gün yapılan aşı miktarı gücümüze güç katmakta ama dediğim gibi tedbirlere devam etmek gerekiyor. Unutulmamalı ki bir kişinin bulaştırıcılığı nedeniyle tüm dünya bu pandemi ile muhatap oldu. Virüs aramızda dolaşmaya devam ediyor. Tedbirsizlikler vaka sayılarının tekrar artmasına neden olabilir. Biz aşıyı tamamlayana kadar bu sürecin devam etmesi gerekiyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 17 Mayıs sabahında yüzde 100 normalleşme olamayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Mayıs 2021 tarihinde saat 04 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 17 Mayıs sabahında yüzde 100 normalleşme olamayacak haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

10 Haziran 2021, Perşembe
 • İmsak
  03:18
 • Güneş
  05:13
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  16:50
 • Akşam
  20:23
 • Yatsı
  22:09
Sayfa Başı