ANKARA HABERLERİ

1 yılda 2 ton elektronik atık toplandı

Hürriyet Haber
18.10.2020 - 16:28 |Son Güncelleme :

Keçiören Belediyesi, ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında ilçede bulunan ve kullanım ömrünü tamamlayan elektronik atıkları toplayarak geri dönüşüme kazandırıyor. Başkan Turgut Altınok, “1 yılda 2 ton elektronik atık toplandı” dedi.

Hürriyet Haber

Keçiören Belediyesi, geri dönüşüme katkı sunmak isteyen vatandaşların evlerinde atıl durumda bulunan ve taşınması güç olan elektronik atıkları ise görevliler aracılığıyla evlerden alıyor. Vatandaşlar da elektronik atıklarını belediyenin kültür merkezleri, spor tesisleri ve kurs merkezlerine teslim edebiliyor. Atıkların geri dönüşümü noktasında bilinçli ve sorumluluk sahibi bir toplum inşa edildiğinde, herkesin gönüllü olarak doğasever olacağını belirten keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, şöyle devam etti:

1 yılda 2 ton elektronik atık toplandı

KULLANILMAYANLARI TOPLUYORUZ

“Biz de elektronik atıkların çevreye zarar vermemesi için vatandaşımızın kullanmadığı atıkları belediye olarak topluyoruz. Bu kapsamda, son bir yılda 2 ton elektronik atık toplandı ve geri dönüşüme kazandırıldı. Ayrıca, çocuklarımızı sıfır atık seferberliğine müdahil etmek için Okullar Arası Ödüllü Elektronik Atık Toplama Yarışması düzenleyerek olumlu neticeler aldık.

1 yılda 2 ton elektronik atık toplandı

EKONOMİYE KATKI SAĞLANIYOR

Elektronik atık toplama çalışmasıyla hem ekonomiye katkı sağlanıyor hem de çevre kirliliğinin önüne geçiliyor. Sadece elektronik atıkları değil, birçok noktada geri dönüşümü hayata geçirdik. Geri dönüşümü hizmet içi alanda yaygınlaştırdık ve personelimizi geri dönüşüme teşvik ettik. Keçiören Belediyesi'ne çöp kamyonu girmiyor. Atıklar kaynağında ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılıyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 1 yılda 2 ton elektronik atık toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ekim 2020 tarihinde saat 16 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 1 yılda 2 ton elektronik atık toplandı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ekim 2020, Pazartesi
 • İmsak
  05:32
 • Güneş
  06:55
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  18:12
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı