ADANA HABERLERİSEYHAN HABERLERİ

Seyhan’dan 'acil durum' eğitimi

DHA
28.02.2020 - 13:20 |Son Güncelleme :
DHA

Seyhan’dan 'acil durum' eğitimi

ADANA,(DHA)- SEYHAN Belediyesi, belediye personelini afet konusunda bilgilendirilmesi için eğitimlerini sürdürüyor.

Seyhan Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirilen 'Afete Hazır Birey ve Aile Eğitimi' AFAD yetkililerince verildi. Eğitim toplantısında deprem, kimyasal tehdit, nükleer, sel, biyolojik, radyolojik gibi afet veya saldırılarda neler yapılabileceği anlatıldı. Bu gibi afetlerden veya saldırıların etkilerinden korunmak için yapılabilecekler örneklerle aktarıldı.
AFET SONRASI KOORDİNASYON
AFAD yetkilileri,  deprem ve sel gibi afetler öncesi alınabilecek önlemleri örneklendirerek anlattı. Ayrıca AFAD Gönüllülük Projesi hakkında da bilgi verildi. Projeyi anlatan AFAD yetkilileri proje ile afet yönetiminin herhangi bir evresinde gönüllü olarak rol almak isteyen gerçek ve tüzel kişilerin sürece dahil edilmesi amacıyla; görev alanlarının belirlenmesi, eğitimlerle kapasitelerinin arttırılması ve gönüllülük sistemi içerisindeki performanslarının takip edilmesinin hedeflendiğini kaydetti. Seyhan Belediyesince gerçekleştirilen bilgilendirme ve eğitim toplantıları değişik konular içeriğiyle devam edecek.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Seyhan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Seyhan ilinden Seyhan’dan 'acil durum' eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2020 tarihinde saat 13 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seyhan’dan 'acil durum' eğitimi haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

09 Kasım 2020, Pazartesi
 • İmsak
  05:42
 • Güneş
  07:04
 • Öğle
  12:28
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı