ADANA HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Başkan Ay'dan Adana'ya yeni müjdeler

DHA
09.10.2020 - 15:32 |Son Güncelleme :
DHA

Başkan Ay'dan Adana'ya yeni müjdeler

ADANA,(DHA)- AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, kentin yüksek kesimlerindeki dezavantajlı bölgelerde yaşayanların refahını yükseltmeye yönelik 26 milyon liralık 'Kırsal Kalkınma Projesi’nin 7 ilçedeki 208 mahallede uygulamaya konulduğunu söyledi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Ay, Türkiye genelinde Adana ile birlikte 6 ilde uygulanan projenin 8 yıllık bir proje olduğunu ve kentte, Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke, Aladağ, Pozantı ilçelerinin tamamı ile Kozan ve Karaisalı ilçelerinin 600 metre rakım ve üzeri mahallerinde uygulanacağını söyledi.
Başkan Ay, proje kapsamında, tarım ve hayvancılık altyapı yatırımı ve hibe programları için Tarım ve Orman Bakanlığı'nın bu yıl 26 milyon lirayı Adana'ya ayırdığını söyledi.
İlçe bazlı yapılacak olan yatırımlardan ve hibe programları hakkında bilgi veren Başkan Ay,“Feke ilçemize, mera alanlarına suvat yapımı, kivi bahçesi demonstrasyonu, kivi bahçesi modernizasyonu demonstrasyonu, kuzu ve koyun ağılı demonstrasyonu, yem bitkileri dağıtımı, yaşam çadırları, arıcılar ve hayvan yetiştiricilerine güneş enerji sistemi panelleri ve kıt su kaynakları bulunan alanlarda tarımsal sulama amaçlı sulama havuzları için toplam 3 milyon 766 bin 258 TL destek sağlanacak” dedi.
Kozan ilçesine yapılacak yatırımlardan da bahseden Başkan Ay, “Modern canlı hayvan pazarı, yöresel ürün pazarı, mera alanlarına suvat yapımı, Trabzon hurması kurutma sistemi demonstrasyonu, kuzu ve koyun ağılı demonstrasyonu, arıcılar için yaşam konteyneri, bireysel yatırımlardan yaşam çadırları, arıcılar ve hayvan yetiştiricilerine güneş enerji sistemi panelleri ve kıt su kaynakları bulunan alanlarda tarımsal sulama amaçlı sulama havuzları için toplam 10 milyon 225 bin 635 TL destek sağlanacak” diye konuştu.
Pozantı ilçesine yapılacak yatırımları anlatan Ay, “Mera alanlarına suvat ve gölgelik yapımı, çilek bahçesi modernizasyonu demonstrasyonu, güneş enerjisi sulama demonstrasyonu, kuzu ve koyun ağılı demonstrasyonu, arıcılar için yaşam konteyneri, bireysel yatırımlardan yaşam çadırları, arıcılar ve hayvan yetiştiricilerine güneş enerji sistemi panelleri ve kıt su kaynakları bulunan alanlarda tarımsal sulama amaçlı sulama havuzları için toplam 3 milyon 709 bin 728 TL destek sağlanacak” dedi.
Başkan Ay, Saimbeyli ve Tufanbeyli ilçelerinde yapılacak yatırımları da şöyle anlattı:
“Saimbeyli ilçemize, mera alanlarına suvat ve gölgelik yapımı, lavanta bahçesi modernizasyonu, yem bitkileri dağıtımı, kuzu ve koyun ağılı, hayvan içme suyu ihtiyacını karşılamak için su tankı, bireysel yatırımlardan yaşam çadırları, arıcılar ve hayvan yetiştiricilerine güneş enerji sistemi panelleri ve kıt su kaynakları bulunan alanlarda tarımsal sulama amaçlı sulama havuzları için toplam 4 milyon 911 bin 851 TL destek sağlanacak. Tufanbeyli ilçemize, mera alanlarına suvat ve gölgelik yapımı, çilek bahçesi modernizasyonu demonstrasyonu, yem bitkileri dağıtımı, kuzu ve koyun ağılı demonstrasyonu, bireysel yatırımlardan yaşam çadırları, arıcılar ve hayvan yetiştiricilerine güneş enerji sistemi panelleri ve kıt su kaynakları bulunan alanlarda tarımsal sulama amaçlı sulama havuzları için toplam 2 milyon 922 bin 851 TL destek sağlanacak.”
Bu yıl Adana kırsalında yaşayan bin 500 çiftçinin hibe programından faydalandırılacağını kaydeden Başkan Ay, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik'e, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Jülide Sarıeroğlu'na ve AK Parti Adana milletvekillerine destekleri için Adanalı hemşehrileri adına teşekkür etti.
Başkan Ay, göreve geldikleri günden itibaren Adana için gece gündüz demeden çalıştıklarını ve çalışmaya da devam edeceklerini söyledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Başkan Ay'dan Adana'ya yeni müjdeler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2020 tarihinde saat 15 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Ay'dan Adana'ya yeni müjdeler haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

10 Ekim 2020, Cumartesi
 • İmsak
  05:16
 • Güneş
  06:35
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:17
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı