HABER

İYİ Parti Genel Merkezi'nde aday gerginliği

İYİ Parti, Ankara'da ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in de katıldığı aday tanıtım toplantısında partililer arasında tansiyon yükseldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara ilçe adayları için genel merkezde düzenlenecek tanıtım törenine katıldı.

Aday tanıtım toplantısında Akşener'in de bulunduğu anlarda gerginlik yaşandı. Bir grup İYİ Partili, Yenimahalle'den aday gösterilen isme tepki gösterdi.

'Teşkilat istemiyor' sloganları atan gruba, güvenlik ekibi müdahale etti ve protesto eden grup dışarı çıkarıldı.

'MİLLETİN ELEŞTİRİSİNİ KABUL EDEMEZ OLMUŞLAR'

Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada ise Erzincan İliç'teki maden ocağında meydana gelen toprak kayması ile Antalya'daki sel baskınını anımsatarak, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Hatay'da düzenlenen anma etkinliğinde bazı isimlerin vatandaşların tepkisiyle karşılaştığını belirten Akşener, "O tepki, birbirine suç atma yarışına girerken milleti duymayanlara karşı bir tepkiydi. O tepki, yaraları sarmak yerine milletin büyük acısından siyasi rant devşirmeye kalkanlara karşı bir tepkiydi. O tepki, Türk milletini yıllardır iki yumruk arasına sıkıştıran kayıkçı düzenine karşı bir tepkiydi. 

Çünkü kendisinin en korktuğu şey, bu siyasi tefeci düzenin bozulmasıdır. Onun en korktuğu şey, sözde rakibiyle el ele verip millete dayattıkları ayrışma ortamının son bulmasıdır. Onun en korktuğu şey, Ana Muhalefet'le aralarındaki ruh ikizliğinin ortaya saçılmasıdır. Aslında Hataylılar o gece, 'Birbirinizden bir farkınız yok' dediler. Elhak, doğru da söylediler. Nitekim Ana Muhalefet'ten de gösterilen tepkiyi hazmedemeyenler çıkıp dediler ki; 'Protestocuların, kim olduğunu biliyoruz.' Hatta tek tek saymış olsalar gerek, sonra bir de ekleme yapıp, '100 protesto yaşandıysa, 99'u hükümete yönelikti' dediler. Demokrasi havarilerine bak sen. Sansürden sonra bunu da görmüş olduk. Hadi biz rakibiz; ama bunlar sadece bizim eleştirilerimizi değil, artık milletin eleştirilerini de kabul edemez olmuşlar. Bir yandan vatandaştan tepki görünce 'marjinaller' diyenleri kınayacaksınız; ama o tepki size gelince dönüp vatandaşa 'biz onları biliyoruz' diye parmak sallayacaksınız. Yok öyle yağma. Buradan açıkça ilan ediyorum. Bizim için 'Çadır yok' diyen depremzedelere 'tasmalı' diyen meczup yandaşlar ile kendilerine oy gelmediği için yapılan yardımları haram eden vicdansız yoldaşların arasında hiçbir fark yoktur" diye konuştu.

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler