HABER

İşte helikopterin düştüğü enkaz bölgesi... Reisi'nin öldüğü alanda incelemeler devam ediyor

İran'da Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanı'nın helikopter kazasında ölümü sonrası dünya ayakta... CNN TÜRK Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk ve Kameraman Halil Kahraman, düştüğü noktaya ulaşarak son durumu aktardı.

Helikopterin düştüğü noktaya ulaşan CNN TÜRK Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk, olaya ilişkin detayları anlattı. Öztürk, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Helikopterin gövdesine bakınca paramparça olmuş bir helikopter görmüyoruz. İşte düşen helikopterin enkazı bu. Dışarıdan bir etken mi neden oldu düşmeye yoksa başka ülkenin suikast girişi mi miydi neden? ABD İsrail suikastı iddiası var. Çok soru işareti var ama net bir şey yok. Arama kurtarma ekiplerinin nasıl sıkıntılar çektiğini anladık burada. Bu enkasın nerede olduğu bilinmiyordu; İran'a ait İHA'lar havalandı. Akşam saatlerinde İran Türkiye'den yardım istedi. Akıncı İHA havalandı ve bu noktayı Akıncı İHA tespit etti.

NEDEN BU HELİKOPTER TERCİH EDİLDİ?

Helikopterin arka kısmının yandığı söyleniyor, motor arızası mıydı acaba? Bu helikopterin İran Cumhurbaşkanlığı'na ait olmadığı söylendi bize. İran Silahlı Kuvvetleri veya İran Kızılayı'nın kullandığı helikopterdi. İran Cumhurbaşkanı neden bunu kullanmak istedi, neden sisli havada kalktı? Merak edilen sorular bunlar. Kara kutunun olmadığı da iddialar arasında.

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler