HABER

Eski kız arkadaşı başında durup cinayeti izlemiş... 'Oğlumu zevk için öldürdüler'

Sultangazi'de yaşanan öğrenci kavgasında ağır yaralanan ve yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeden Yusuf Mutlu'nun babası Hüseyin Mutlu, "Zevk için öldürdüler. Başka ne diyeyim. Başka ailelerin canı yanmasın. Bunlar hak ettikleri cezayı alsın" dedi.

Olay, 22 Kasım Çarşamba günü öğle saatlerinde Merkez Habibler Mahallesi'nde meydana geldi. Hasan Celal Güzel Anadolu Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki Yusuf Mutlu ile Zafer A. arasında kız meselesi yüzünden tartışma çıktı. Kavgaya dönüşen olayda, Yusuf Mutlu aldığı darbelerle yere yığıldı. Hastaneye kaldırılan Yusuf Mutlu yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. 18 yaşındaki Zafer A. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"BENİM OĞLUMU 'CAN DOSTUM' DEDİĞİ CANİ ÖLDÜRDÜ"

Anne Yonca Gül Mutlu, "O gün benim oğlum okula gitmedi. Sabah kalktı, karnının ağrıdığını söyledi. Yatacağını söyledi. 'Tamam' dedim. Örttüm üstünü. Ben de arkadaşıma gitmiştim. Öğleden sonra aradı beni 'Anne bana para lazım' dedi. Ne yapacağını sordum lazım olduğunu söyledi. Verdim. Okul çıkışı iki arkadaşıyla buluşup gezmeye gideceğini söyledi. Önce olayın olduğu parkta oturup oradan da başka bir yere geçeceklermiş. Oraya giderken bir arkadaşıyla karşılaşıyor. Bu çocuklar orada oturuyorlarmış zaten. Birini dövmüşler. Ne olduğunu sormuş Yusuf. 'Beni dövdüler, bu şekilde oldu' demiş. 'Tamam, ben onlarla konuşurum' demiş Yusuf. Katil, benim oğlumun arkadaşıymış zaten. Can dostum diyormuş benim oğluma. 'Siz niye dövdünüz? O sizden küçük niye bu şekilde kavga ettiniz?' diye sormuş. 'Sana ne? Sende mi dayak istiyorsun? demişler. Çocuklara saldırmışlar. 

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler