HABER

AK Parti İzmir adayı Dağ: Burayı bilişimin, Teknokent'in merkezi yapabiliriz

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, seçim çalışmaları kapsamında İzmir Ticaret Odası'nı (İZTO) ziyaret etti. Ziyarette konuşan Dağ, Teknokent ile yetişmiş olan çocuklar hem oyun sektöründe hem bilişim sektöründe hem de Teknokent sektöründe ciddi anlamda bir mesafe katediyor. Alsancak Liman arkası ve Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nü entegre ederek, burada bilişimin, Teknokent'in merkezi, alt var dedi.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Bakan adayı Hamza Dağ, AK Parti Konak Belediyesi Başkan adayı Ceyda Bölünmez Çankırı ile İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve üyelerini ziyaret etti. Konuşan Dağ, Mahmut Başkan ve yönetim kurulu üyeleri yıllardır İzmir'in sorunları ile dertleşiyorlar. Biz de o dertlere deva olmak adına, milletimizle birlikte manevra kararınca destek olmaya çabalıyoruz. Gayret yaptık ve mesafe aldık. İzmir vizyonumuz çok daha ileri çok daha ötelerde ziyaretimiz. İzmir tarih boyunca ticaretin merkezi olmuş bir şehir. Hatta 130 yıl önce Beyrut ve Selanik limanları Osmanlı Devleti'nin yolları içinde olduğunda dış ticaret fazlası veren tek liman İzmir Limanı. dolayısıyla İzmir hep ticaretin ve ihracatn alanı oluşmuş. Özellikle tarım ile beraber liman hep iş Yapılmış, hatta deniz ticareti önemli olduğu andan itibaren sürekli olarak çalıştırılmaya başlanmıştır. Dolayısıyla biz burada denizinizi ve deniz ticaretini çok daha fazla şekilde kullanma mecburiyetinizdeyiz.

'İZMİR İÇİN ÇOK DAHA ÖNEMLİ İŞLER BAŞARMAK DURUMUNDAYIZ'

Dağ şu şekilde devam etti İzmir için gerçekten çok daha önemli işler başarmak durumundayız. Ama önce kronik hale gelen sorunlarımızı çözüme kavuşturmak durumundayız. Bunun başında ulaşım ve trafik geliyor. İki yıl içinde sağlanan köprü kavşaklarla, battı çıktılarla İzmir'in mesafeden bu sorunu çıkartacağımızdan özetim Yok.Ticaret anlamında da birlikte başarmak zorundayız.İzmir'i ayırma enerjisini haline getirmeliyiz.Yenilenebilir enerji santrallerinin, RES'lerin, GES'lerin İzmir'de olmak değil, İzmir'de hizmet konusunda süreklilik katettik.Özellikle önceki dönem sanayi bakanlarının zamanında 5 'inci bölge ilanıyla ciddi anlamda ilerleyen bir süreç var.Bu ilerleyen süreç daha verimli bir hale getirmemiz gerekiyor.Çandarlı Limanı ve arkasını da bu anlamda iyi bir şekilde değerlendirmemiz gerekiyor.

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz