HABER

2 derslikli okulun tek öğrencisi... Hasret'in karne sevinci: Okuyup doktor olacağım

Van'ın Gürpınar ilçesi Yaşlıdal mezrasındaki 2 derslikli okulun tek öğrencisi 2'nci sınıf öğrencisi Hasret Aydın (8), sömestir tatili nedeniyle karne heyecanı yaşadı. Hasret, karnesini her gün kendisini okula getirip, götüren öğretmeni Şahin Aydın'ın (31) elinden aldı. Ücretli öğretmen Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Zorlu'nun gönderdiği sırt çantasını da Hasret'e karne hediyesi olarak teslim etti.

Gürpınar ilçesine 70 kilometre uzaklıktaki Dağseven Mahallesi'nin 15 hane ve 90 nüfuslu Yaşlıdal mezrasındaki 2 derslikli okulda, sadece 1 öğrenci eğitim görüyor. 1998'de inşa edilen, 22 öğrenci ile eğitim-öğretim yılına başlayan okulda, 2 yıl önce öğrenci sayısı 3'e düştü. Geçen sene de 2 öğrencinin ortaokula başlaması ile okulda, sadece 1 öğrenci kaldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce ücretli atanan öğretmen Şahin Aydın, 2'nci sınıf öğrencisi Hasret Aydın'ı her gün evinden alıp, getirdiği okulda ders veriyor.

Sömestir tatiliyle birlikte okulun tek öğrencisi Hasret de karne heyecanı yaşadı. Sabah okuluna gelen Hasret, kitap okuma etkinliğinden sonra karnesini öğretmeni Şahin Aydın'ın elinden aldı. Öğretmen Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Zorlu'nun karne hediyesi olarak gönderdiği sırt çantasını da Hasret’e teslim etti.

'OKUYUP DOKTOR OLACAĞIM'

Oldukça başarılı olan Hasret, okuyup doktor olacağını belirterek, "Bugün karnemi aldım. Çok mutuyum. Okulun tek öğrencisi olduğum için ayrıca şanslıyım. Ara tatilde öğretmenimin verdiği ödevleri yapacağım, bol bol eğleneceğim. Artan zamanlarımda da kitap okuyacağım" dedi.

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler