KAYSERİ HABERLERİ

Türk Eğitim Vakfı’na Ev Bağışlayan 80 Yaşındaki Fatma Erköse:

IHA
16.12.2015 - 09:36 |Son Güncelleme :

KAYSERİ

IHA

Kayseri’de yaşayan 80 yaşındaki Fatma Erköse eşiyle birlikte karar vererek sahip oldukları tek evlerini yıllar önce Türk Eğitim Vakfına(TEV) bağışladılar. Okumayı çok sevdikleri için evlerini Türk Eğitim Vakfına bağışladıklarını dile getiren Fatma Erköse, “Evi bağışladığım için pişman değilim, bir tane daha evim olsa onu da bağışlardım” dedi.
Türk Eğitim Vakfı Kayseri Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Akın Bayrak, “Türk Eğitim Vakfının esas itibariyle kaynakları hayırsever bağışçılarımızın bağışlarıyla oluşur. Bu memlekette servetinin tamamını TEV’e bağışlamış insanlar vardır. Bu bağışçılarımızın sayısı yaklaşık bin 100 civarındadır. Yani bin 100 kişi malını, mülkünü TEV’e bağışlamıştır. Kayseri’de de bağışçılarımız bulunmaktadır. Fatma Erköse’nin oturduğu tek evi vardı ve bu evi de eşiyle birlikte TEV’e bağışladılar. Böyle gönlü yüce insanların bağışlarıyla çok sayıda öğrenci burs alma imkanına sahip oluyor” diye konuştu.
Yardımsever Fatma Erköse ise “Eşimi kaybedeli dört sene oldu. Eşim evi bağışladıktan bir sene sonra vefat etti. Bizim çocuğumuz olmadı. Eşimde, bende okumayı ve okuyanları severdik. Eşim orta ikiden sonra okumamış. Evimizi öğrencilere bağışlayalım diye düşündük. Türk Eğitim Vakfını araştırdık. Evimizi bu vakfa bağışladık. Evi bağışlamak eşimle ortak kararımızdı” şeklinde konuştu.
Bağış yaptıklarından dolayı memnun olduklarını vurgulayan Erköse, "Türk Eğitim Vakfı da bana yardım ediyor. Bir tane daha evim olsa onu da bağışlarım. Eşim öğrencileri çok severdi. Onları eve getirip yemek yedirirdi, onlara yardım ederdi. Yeğenim Ankara’da öğretmen okulunda okudu. O zamanlarda maaşımız bile yoktu. Ama eşim mektuba para koyup yollardı. O öğrencileri benden daha çok severdi. Bende elimden geldiğince yardım yaptım. Türk Eğitim Vakfını yeğenim araştırdı. İstanbul’dan müdür gönderdiler. Akıl sağlığımızın yerinde olup olmadığına bakmak için bizi alıp doktora götürdüler. Şimdi okuyanlara burs gibi arada yardım ediyorum. Üç öğrenciye yardım veriyorum. Evi bağışladığımızda çevremizden iyi tepkiler aldık. Komşular, herkes memnun oldu. Türk Eğitim Vakfı eşimin cenazesinde bizimle çok ilgilendiler. Her şeyi onlar yaptı. Hastalandığımda vakfa telefon ediyorum hemen yardımıma geliyorlar, benimle ilgileniyorlar” ifadelerinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Türk Eğitim Vakfı’na Ev Bağışlayan 80 Yaşındaki Fatma Erköse: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Aralık 2015 tarihinde saat 09 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türk Eğitim Vakfı’na Ev Bağışlayan 80 Yaşındaki Fatma Erköse: haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

15 Nisan 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:27
 • Güneş
  05:55
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  16:24
 • Akşam
  19:21
 • Yatsı
  20:43
Sayfa Başı