GeriSeyahat The Ray Gelato Giants / White Mink
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
The Ray Gelato Giants / White Mink

The Ray Gelato Giants / White Mink

13 Ekim Perşembe – 22.30
İngiliz Kraliyet ailesi için konser veren ve Paul Mc Cartney’nin düğününde bile sahne alan swing müziğinin efsane maestrosu Ray Gelato orkestrasıyla Babylon sahnesinde.

 Yüksek tempolu parçaları, fırtına gibi saksafon soloları ve orkestrası ile Ray Gelato her zaman kalabalıkları mutlu etmeyi bilmiş klasik bir swing müzisyeni. Birçokları tarafından klasik caz geleneğinin son temsilcilerinden biri olarak kabul edilen Ray Gelato’nun orkestrasını sahnede izlemek bambaşka bir zevk. İlham veren müzikleri için rahatlıkla swing, caz ve R&B’nin kusursuz bir şekilde yeniden yorumlanması diyebiliriz. Topluluk, ‘Ray Gelato Salutes the Great Entertainers’ albümünün tanıtım turnesi kapsamında tekrar İstanbul’da!

Kapı açılış:22.00
Bilet:30 TL(Ayakta )
Öğrenci:20 TL

The Ray Gelato Giants / White Mink

White Mink (Electro Swing) @ Babylon Lounge


Eski swing plaklarına bambaşka bir hava kattıkları toplama albüm serileriyle adını duyuran White Mink, “Electro Swing vs. Speakeasy Jazz” adlı albüm çalışmalarıyla 20’lerin ve 30’ların ruhunu günümüz modern dünyasına uyarlamayı başardı. O dönemin unutulmayan klasiklerine ve çok nadir bulunan kayıtlara setlerinde yer veren White Mink DJ’leri, Caz çağının tartışmasız en önemli müziği swing’i yeniden yorumlayarak “electro swing” tarzını lugatımıza kazandırdı. Bu seriyle caz ve swing müzik çevrelerinde popülarite kazanan White Mink DJ’leri şimdi bu swing ve dans tutkusunu Akbank Caz Festivali kapsamında Babylon Lounge’ın sıcak atmosferine taşımaya hazırlanıyor. Şimdiye kadar Glastonbury, Bestival ve Big Chill gibi önemli festivallerde performans gösteren White Mink herkesi swing eşliğinde dansa davet edecek.

Bilet: 30 TL ( Ayakta )
Öğrenci: 20 TL
 

False