DİYARBAKIR HABERLERİ

(Tekrar) Kadınlar İlk Defa Sinema İle Tanıştı

IHA
08.03.2015 - 18:04 |Son Güncelleme :

AİLE VE SOSYAL İLİŞKİLER FEDERASYONU (ASİF) DİYARBAKIR ŞUBESİ TARAFINDAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ DOLAYISIYLA DÜZENLENEN ETKİNLİK İLE SİNEMAYA GİTME İMKANI BULAMAYAN KADINLAR SİNEMAYA GÖTÜRÜLDÜ. ASİF DİYARBAKIR ŞUBESİ 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİ İLE SİNEMA GÖRMEYEN KADINLARI BİR ARAYA TOPLADI. YENİŞEHİR İLÇESİNDE BULUNAN ŞEHİR SİNEMASINDA BİR ARAYA GELEN KADINLAR, YÖNETMEN VE SENARİSTİ MAHSUN KIRMIZIGÜL'ÜN DÖRDÜNCÜ UZUN METRAJLI FİLMİ OLAN DRAM KOMEDİ TÜRÜNDEKİ "MUCİZE" FİLMİNİ İZLEME İMKANI BULDU.

IHA

Aile ve Sosyal İlişkiler Federasyonu (ASİF) Diyarbakır Şubesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ile sinemaya gitme imkanı bulamayan kadınlar sinemaya götürüldü.
ASİF Diyarbakır Şubesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile sinema görmeyen kadınları bir araya topladı. Yenişehir ilçesinde bulunan şehir sinemasında bir araya gelen kadınlar, yönetmen ve senaristi Mahsun Kırmızıgül’ün dördüncü uzun metrajlı filmi olan dram komedi türündeki "Mucize" filmini izleme imkanı buldu.
ASİF üyesi Gonca İnci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nden dolayı bugüne özel bir etkinlik yaptıklarını söyledi. İnci, “Hayatımızda yaşanan sıkıntılardan dolayı mağdur olmuş kadınlarımızı bir araya getirdik. Kadınlara güzel bir gün geçirmek istedik. Öncelikle kadınlar günlerini kutluyorum. Özgür bir şekilde yaşamalarını istiyoruz. Kendi haklarını korumaları ve savunmaları için bugünü onlara ayırdık” dedi.
Sinemaya ilk defa gelme fırsatı bulan Hanım Akan ise, ilk defa sinemaya geldiğini ve mutlu olduğunu söyledi. Akan, “Kızlar beni getirdi. Hoşuma gitti. Eski zaman bir filmdi. Dünya kadınlar günü olduğu için bugün özel bir gündür” diye konuştu.
ASİF Diyarbakır Şubesi Basın Yayın Sorumlusu Nevziye Türkyılmaz, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla daha önce sineme izleme imkanı bulamayan kadınlara jest yapmak istedik. Bu kapsamda daha önce hiç sinemaya gitme imkanı bulamayan kadınlara yönelik böyle bir etkinlik yapmak istedik. Bu vesile ile tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum" diye konuştu.
ASİF Diyarbakır Şube Başkanı Süleyman Koyun ise kadınlara yönelik bu tür etkinlikleri zaman zaman yapacaklarını belirterek, farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden (Tekrar) Kadınlar İlk Defa Sinema İle Tanıştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Mart 2015 tarihinde saat 18 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça (Tekrar) Kadınlar İlk Defa Sinema İle Tanıştı haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Mart 2020, Cumartesi
 • İmsak
  05:04
 • Güneş
  06:25
 • Öğle
  12:33
 • İkindi
  15:54
 • Akşam
  18:32
 • Yatsı
  19:47
Sayfa Başı