ADANA HABERLERİ

Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Ozan V. Tüzün Oldu

IHA
28.01.2016 - 09:58 |Son Güncelleme :

MİMARLAR ODASI ADANA ŞUBESİ'NDE 14. DÖNEM GENEL KURUL VE SEÇİMLERİ SONUCU BAŞKANLIĞA MİMAR OZAN V. TÜZÜN GETİRİLDİ.

IHA

Mimarlar Odası Adana Şubesi’nde 14. Dönem Genel Kurul ve seçimleri sonucu başkanlığa Mimar Ozan V. Tüzün getirildi.
Yeni dönem için seçilen şube yönetim kurulu üyeleri yaptıkları ilk toplantıda Başkanlığa Mimar Ozan V. Tüzün getirilirken başkan yardımcılığına Mimar Murat Ulaş, sayman üyeliğe Doç. Dr. Duygu Saban Ökesli, genel sekreterliğe Mimar Eren Tümer, üyeliğe ise Mimar Mine Kınalı, Mimar Nusret Baş ve Mimar Göksel Kireçci seçildi.
Mimarlar Odası Adana Şubesi Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Başkan Mimar Ozan Tüzün, “Şube seçimlerimizin; ülkemizde, meslek odalarının üzerindeki gölgeye, üst üste yapılan seçimlerin yorgunluğuna rağmen, hiç olmadığı gibi üç listenin görev alma yarışıyla, hiç olmadığı kadar yüksek bir katılımla demokrasi şöleni olarak gerçekleşmiş olması bizlere gelecek için büyük bir umut vaat etmektedir” dedi.
"ADANA KAN KAYBETTİ"
Tüzün, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Kentimizin değerli yöneticileri; Adana’nın giderek diğer kentler gibi kan kaybettiği, kent özelliğini yitirdiği üzülerek fark ettiğimiz bir süreçtir. İmar planı, imar yönetmeliği çılgınlıkları, kent planı yapma, mekan oluşturma ilkesine galip gelmiştir. Bunu kırmak ve kent algısı yaratmak üzere hazır olduğumuzu bildirmek isteriz. Ekonomik, tarihi, coğrafik olarak kentimize ait tüm değerleri araştırmak ve değerlendirmek üzere meslektaşlarımızdan alacağımız güçle katkı sunarak mimarlık algısı yaratmak üzere işbirliği içinde olmak istiyoruz. Mimarlık mesleğinin toplum karşısındaki sorumluluklarının bilincinde olarak; kentimiz hakkındaki projeleri önceden öğrenmek, mesleğimizin gereklerini, meslektaşlarımızın tecrübeleri ile harmanlayarak sorumluluklarımızı kentimiz ve toplum için kullanmak amacındayız. İçinde bulunduğumuz ortamın sürdürülemez olduğunun farkındayız ve çözümün diyalog, dayanışma ve birlikte üretmekten geçtiğinin bilincindeyiz. Bizler, ülkemiz, kentimiz ve mesleğimiz için sadece iyi bir şeyler yapmak istiyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Ozan V. Tüzün Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ocak 2016 tarihinde saat 09 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Ozan V. Tüzün Oldu haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Nisan 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:33
 • Güneş
  05:58
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  16:24
 • Akşam
  19:20
 • Yatsı
  20:39
Sayfa Başı