Olumlu Sözcüklerle Olumsuzlukları Yenin!

Olumlu bir bilinçaltına sahip olmak istiyorsanız güzel ve motive edici sözcükler kullanarak beyninize pozitif sinyaller göndermelisiniz.

Haberin Devamı

Bilinçaltımıza işlediğimiz olumsuz kodlamaları yok etmeye başlamak için dilin gücünü keşfetmeliyiz. Çünkü beynimiz dilimizden çıkan her sözcüğü kaydeder ve unutmaz.

İlk olarak zararsız gibi görünen olumsuz düşüncelerden başlayarak düşüncelerinizi kontrol altına alın. Daha sonra bütün düşüncelerinizin bilincine varıp, bu düşüncelerin vücudunuzda ve yüz ifadenizde yol açtığı kasılmaların vücudunuzdan akıp gitmesini sağlayın. Konuşmalarımızda kullandığımız olumsuz sözcükler ve bu sırada aklımızdan geçen olumsuz düşünceler tek başlarına zararsız gibi görünseler dahi, bir zaman sonra bilinçaltımızda son derece zararlı etkilere yol açabilirler. Kendi kendinize devamlı olumlu sözler söylediğiniz takdirde bilinçaltınız o yönde çalışmaya başlar.Olumlu Sözcüklerle Olumsuzlukları Yenin

Haberin Devamı

Başınıza kötü bir olay olarak adlandırdığınız bir şey geldiğinde bunu anlatırken " ama her şerde bir hayır vardır " diyerek o kötü olayın nasıl iyi yanları ve etkileri olabileceğini de ifade edin. Hatta onları yazın ve devamlı okuyun.

Umut dolu, yapıcı eleştiri yapan ve ileriye neşeyle bakan insanlarla ilişki kurun. Devamlı üzülen, olumsuz düşünen insanların bu yönlerini değiştirmek için " ne yaparsan bunun üstesinden gelirsin?" gibi sorularla onları değiştirmeye gayret edin. Üzüntü parça parça yok edilir. Bunun için önce küçük şeylere üzülmeyi bırakın. Konuşmalarınızdan üzüntü ve korku belirten kelimeleri çıkarın.

Yazarın Tüm Yazıları