Cesaret Kadınlara Çok Yakışıyor

Sosyal sorumluluk projeleri ile ilgili birkaç sene önce hissettiğim şeyleri maalesef hissetmiyorum. Üzgünüm ama bazı markalar bu projeleri PR amaçlı kullanıyor. Sadece PR amaçlı yürütülen sosyal sorumluluk projeleri de 10 metre öteden belli oluyor. Gerçekten ruha dokunan, hedefi olan ve toplumu destekleyen sosyal sorumluluk projeleri ise bazen geri planda kalıyor.

Haberin Devamı

Bugüne kadar beni en çok etkileyen, gerçekten bir hedef ile yola çıktığına inandığım projelerin başında Prima’nın Prematüre Bebekler için yürüttüğü, prematüre bebek bezi geliştirdiği ve bu bezleri hastanelerdeki prematüre bebek servislerine bağışladığı #PrematüreGücü geliyordu.

Bir diğer sosyal sorumluluk projesi Kanser Savaşçıları Derneği’nin Saçım Saçın Olsun projesiydi. Elidor sosyal sorumluluk bilinciyle bu kampanyayı destekledi. Fi dizisi oyuncuları, influencerlar ve kuaförler bu proje için gönüllü oldu. Gerçek bir farkındalık yaratıldı. Saçlarını kestirmeyi aklından bile geçirmeyen kadınlar bu projeye destek vermek için kuaförlerin yolunu tuttu.

Yakın zamanda edindiğim bilgilerle bir marka daha radarıma girmeyi başardı: Benefit.

Benefit Cosmetics Mayıs 2019 boyunca yürüteceği sosyal sorumluluk kampanyası gelirin %3’ünün bağışlandığı PR amaçlı kampanyalardan değil. Mayıs 2019 boyunca Türkiye dahil tam 21 ülkede Benefit Kaş Bar’larda Kaş Şekillendirme Servisleri verilecek. Sıkı durun. Bu kaş barlarda verilen hizmetlerin %100’ü bağışlanacak. Türkiye’de bağış yapılacak adres AÇEV yani Anne Çocuk Eğitim Vakfı. Bu Proje Türkiye’de 2017’de başlatıldı. O günden bugüne de binlerce anne çocuk baba yani aile desteklendi.

Haberin Devamı

Kadınların süper güçlerinin doğru kaynak ve araçlar ile ortaya çıkarılabileceğini savunan marka, dünya çapında yürüttüğü Cesur Olan Güzeldir kampanyasını da bu projeyle destekliyor. Yani diyor ki, siz kadınlar cesur olun çünkü biz arkanızdayız. Gerçekten de kendi kendine cesaret etmek öyle zor ki. Ufak bir rüzgar bile kocaman yelkenleri şişirmek için harekete geçirebiliyor.

Mayıs ayında karşınıza bir Kaş Bar çıkarsa uğramayı ihmal etmeyin.

Çünkü birbirimize destek olunca çok güzeliz.

Siz değerli okuyucularımızın en çok ruhuna dokunan sosyal sorumluluk projelerini bana yazın.

gizem.aydogan@hurriyet.com.tr

https://www.instagram.com/gizemaydogan/

Yazarın Tüm Yazıları