ANKARA HABERLERİ

Liberya’da Monrovia Belediyesi’ne 20 Otobüs Desteği

IHA
26.07.2015 - 11:50 |Son Güncelleme :

TÜRK İŞBİRLİĞİ VE KOORDİNASYON AJANSI BAŞKANLIĞI (TİKA) İLE İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ (İBB) TARAFINDAN LİBERYA CUMHURİYETİ MONROVİA BELEDİYESİNE 20 ADET OTOBÜS DESTEĞİNDE BULUNULDU.

IHA

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Liberya Cumhuriyeti Monrovia Belediyesine 20 adet otobüs desteğinde bulunuldu.
İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri’nin (İETT) Liberya Cumhuriyeti Monrovia Belediyesi’ne temin ettiği 20 otobüsün tüm bakım ve onarımları İETT tarafından yapılarak yedek parçalarıyla beraber TİKA tarafından deniz yoluyla Liberya Cumhuriyeti’ne gönderildi.
TİKA ve İETT işbirliğiyle gerçekleşen projede temin edilen yirmi otobüsün iki tanesi Ebola virüs salgınıyla mücadele eden ülkeye destek amacıyla mobil-hastaneye dönüştürüldü. Otobüslerin kullanımı ve bakımıyla ilgili eğiticileri eğitimi programı dâhilinde görevlendirilen üç kişilik Monrovia Belediyesi personeli iki hafta süreyle İETT Genel Müdürlüğünde bakım ve sürüş eğitimi alarak ülkelerine döndü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Liberya’da Monrovia Belediyesi’ne 20 Otobüs Desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Liberya’da Monrovia Belediyesi’ne 20 Otobüs Desteği haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

26 Kasım 2020, Perşembe
 • İmsak
  06:11
 • Güneş
  07:39
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  18:56
Sayfa Başı