GeriKitap Sanat 'Cemil Şov' destek bekliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Cemil Şov' destek bekliyor

'Cemil Şov' destek bekliyor

Başrollerinde Ozan Çelik, Nesrin Cavadzade, Alican Yücesoy ve Cezmi Baskın gibi ünlü oyuncuların yer aldığı sinema filmi 'Cemil Şov' post prodüksiyon sürecini başarıyla tamamlamak için 'Fongogo' üzerinden bir destek kampanyası açtı.

Çekimleri geçtiğimiz günlerde tamamlanan Cemil Şov filmi kurgu sürecinde sinemaseverlerin desteğini bekliyor. Destekçilere yönetmen tarafından film sahnelerinden ilhamla hazırlanmış ve oyuncuların imzasını taşıyan limitli sayıdaki özel çizimler hediye edilecek. Ünlü olmanın karanlık cazibesine odaklanan Cemil Şov filminde, oyuncu olmak isteyen bir AVM güvenlik memurunun trajikomik hikayesi anlatılıyor. Filmin yönetmenliğini aynı zamanda filmin senaristi olan Barış Sarhan üstlendi. Türkiye’nin önde gelen reklam ajanslarında sanat yönetmenliği ve sonrasında reklam yönetmenliği yapan Barış Sarhan’ın daha önce çektiği kısa filmleri de yurtiçi ve yurt dışında çok sayıda festivalden aldığı ödül ve beğeniyle dikkat
çekiyor. Filmin görüntü yönetmenliğini ise sinema dünyasının bol ödüllü ismi olan Soykut Turan yaptı. Cemil Şov’da Ozan Çelik, Nesrin Cavadzade, Alican Yücesoy ve Cezmi Baskın gibi ünlü isimlerin yanı sıra, Başar Alemdar, Fuat Kökek ve Sennur Nogaylar gibi oyuncular da yer alıyor.

         

Cemil Şov destek bekliyor

Yeşilçam sinemasına da hiç denenmemiş tarzda göndermeler yapan Cemil Şov sinema filminin senaryosu, Kültür Bakanlığı, İKSV Köprüde Buluşmalar, Saraybosna Film Festivali, !f ve Sundance Senaryo Lab gibi seçkin uluslararası film geliştirme platformları tarafından desteklendi. Uluslararası festivallere yolculuğu sonbahar aylarında başlayacak olan Cemil Şov’un filminin post prodüksiyonunun hakettiği şekilde tamamlanması ve izleyicilerle buluşması için https://www.fongogo.com/Project/cemil-sov adresindeki destek kampanyasına katılabilirsiniz.

False