KASTAMONU HABERLERİ

Hanönü’nün Taşı Toprağı ’Bakır’

IHA
04.11.2015 - 16:33 |Son Güncelleme :

HANÖNÜ'DE ARSA FİYATLARI UÇTU,KİRALAR ARTTI

IHA

Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde Bakır madeni rezervinin bulunmasının ardından ilçede konut yapımı hızla artarken, arsa fiyatları yüksel, kiralara yüzde yüz artış geldi.
Hanönü Belediye Başkanı Serkan Uçar gazetecilere yaptığı açıklamada, göreve geldikten bir buçuk yıl içerisinde ilçede birçok değişiklik ve yeniliğin öncüsü olduklarını ifade etti. Uçar, ilk önce acil ve öncelik arz eden konularını ele aldıklarını belirterek, geleceğe yönelik sağlam adımlar atmak için birim sorumluları ile birlikte önemli kararlar aldıklarını söyledi. Uçar, "Belediyecilik anlamında halkımıza daha güzel ve konforlu yaşam standartları sunmak, planlı bir kentleşme ve altyapı hizmetlerini gerçekleştirmek için oluşturduğumuz çalışma ekibi ile hareket ederek kısa, orta ve uzun vadeli proje ve planlar hazırladık" dedi.
Başkan Serkan Uçar, "Bu proje ve planlar üzerinden çalışmalarımızı belirli bir disiplin ve takvim çerçevesinde devam ettirmekteyiz. Buradan yapmış olduğumuz ve yapacağımız hizmetlerin belediyemize olan mali yükünü de hesaba katarak belirli bir mali disiplin çerçevesinde ve planlı hareket ederek belediyemiz mali kaynaklarını hem geçmiş dönemden gelen borç yükünü hafifletmek hem de yatırım yapmak için canla başla mücadele etmekteyiz. Belediyemizin geçmiş dönemdeki yönetimden kaynaklanan gereksiz ve plansız yapılan yatırım ve harcamalarla girmiş olduğu borç ve faiz yükünü düşürdük" diye konuştu.
Başkan Uçar, ilçede gerekli olan imar düzenlemeleri ve ihtiyaç olan arsa üretimini hızlandırarak düzenli yapılaşma konusunda belirli bir ivme yakaladıklarını sözlerine ekledi. Çeşitli imar uygulamalarıyla halka hizmet edecek imar yollarının açılmasına başlandığını ifade eden Uçar, "İlçemiz imar içerisinde bulunan yeşil alan ve spor alanları ile ilgili çalışmalarla parklar yapılarak spor ve kondisyon aletleri de konularak halkımızın hizmetine sunuldu" diye konuştu.
İlçenin merkezinden geçen karayolu kenarında bulunan binaların kentsel dönüşüm kapsamına alındığını ifade eden Uçar, "Şu anda plan çalışmalarını tamamladık. İmar plan sorunumuz yok.Hanönü ilçemizde kentsel dönüşümü başlattık.İlçenin gelişmesi ve güzelleşmesi için bunlar önemli adımlar" diye konuştu.
Hanönü ilçesinde önemli miktarda bakır rezervinin bulunması üzerine büyük projeler düşünüldüğünü anlatan Uçar, ilçede bir anda kiraların yüzde yüz oranında arttığını, arsa ve tarla fiyatlarının yükseldiğini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Hanönü’nün Taşı Toprağı ’Bakır’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Kasım 2015 tarihinde saat 16 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hanönü’nün Taşı Toprağı ’Bakır’ haberi güncellenecektir.

KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ

05 Haziran 2020, Cuma
 • İmsak
  03:06
 • Güneş
  05:05
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  16:48
 • Akşam
  20:22
 • Yatsı
  22:11
Sayfa Başı