Ülkemizde tutmayız

Güncelleme Tarihi:

Ülkemizde tutmayız
Oluşturulma Tarihi: Aralık 22, 2013 01:50

Başbakan Tayyip Erdoğan ‘Büyük Rüşvet Operasyonu’yla ilgili, “Bu operasyon hükümete karşı atılmış bir adımdır. Ama uluslararası ve artı ulusal boyutu olan bir operasyondur” dedi. ABD Büyükelçisi Ricciardone’yi de isim vermeden eleştiren Erdoğan, “İşinizi yapın. Sizi ülkemizde tutmaya da mecbur değiliz” diye konuştu.

Haberin Devamı

Samsun’un Çarşamba Havaalanı’nda ardından Ünye ve Ordu’da toplu açılış törenine katılan Erdoğan özetle şunları söyledi:

ELÇİLER İŞİNİ YAPSIN

Büyükelçiler bazı provokatif eylemlerin içine giriyorlar. Onlar sesleniyorum; işinizi yapın. Sizi ülkemizde tutmaya da mecbur değiliz. Eğer sizin ülkenizdeki bizim büyükelçilerimiz de bu tür oyunların içine giriyorlarsa bize haber verin, siz göndermeyin, biz alırız.

ÜSTÜNÜ ÖRTMEYİZ

Yolsuzluğa 11 yıl boyunca asla müsamaha göstermedik ve göstermeyiz. Biz yola çıkarken ‘3 Y’ ile mücadele dedik, yolsuzluk, yoksulluk, yasaklar. Yolsuzlukların üzerini hiçbir zaman örtmedik, örtmeyiz.

YARGIYI MİLLET GÖNDERMEDİ

Kişilerin bireysel olarak yaptığı yanlışlar varsa bu ülke bir hukuk devletidir; hukukun içerisinde yargı kurumunda olanlar bu yetkiyi kullanmak durumundadırlar. Ama hukukun dışına çıkarak birileri afra tafra yapıyorsa, yürütmeye baskı kurmaya çalışıyorlarsa kusura bakmasınlar, yürütme olarak da bizler onların karşısına dikiliriz. Eğer görevini, gereğini yapmazsa kusura bakmasın bizi oraya millet gönderdi. Yargı mensuplarını oraya millet göndermedi. ‘Ben yargı olarak elime yetkiyi aldım, istediğim gibi baskıyı yapayım, istediğim yeri operasyonla basayım.’ Kusura bakma yetki alırsın, yetki çerçevende bunu yaparsın, yaptığın zaman yürütmenin kolluk kuvvetlerini kullanırsın.

Haberin Devamı

KÜLHANBEYİ GİBİ

Polis için verdiğim mücadeleyi herkes bilir, 20 kişiyle bir evi basacaksınız külhanbeyi gibi bacak bacak üstüne atacaksın, elinde tesbihle volta atacaksın. Koltukta görüntü vereceksin. Biz buna sabretmeyiz. Yasalar neyi gerektiriyorsa haddini bildiririz. Herkes görevini yasalara göre yapacak. Son günlerde hükümetimize karşı başlatılan karalama kampanyası, yolsuzluk kılıfıyla sunulan son derece çirkin bir tuzaktır. Milletim bunu bilsin, milletim bunu görsün. Bu kirli oyun, büyük Türkiye’ye karşı oynanan bir oyundur. Bu tezgâh, yeni Türkiye’ye karşı tertiplenen bir tezgâhtır. Bu kirli oyun bize, AK Parti’ye olmaktan ziyade, bizzat milletime, milli iradeye, milli egemenliğe karşı oynanan oyundur.

Haberin Devamı

GEZİ’DEKİ GİBİ BOZACAĞIZ

Bugün bir gazete yazmış, İspanya’da iktidar partisini polisler basmış, ne olmuş? Bir defa başlık atarken edepli ol edepli. Bir iktidar partisini polis gelip de yerinde denetleyecekse onun bir usülü vardır. Bu gazetenin üslubu bu olduğu için sanıyor. Zannediyorlar ki, AK Parti de böyle bir durumla karşı karşıya kalabilir. Bizim A’dan Z’ye abdestimizden de namazımızdan da şüphemiz yok. Bu kökü dışarda olan bir tezgâh. Devlet içinde oluşmuş çeteler var. Bu tezgâhta maşa, taşeron olarak kullanıldılar. Küresel güçlerin taşeronluğunu üstlenen yerli işbirlikçiler, yerli piyonlar, bu komploda alet olarak kullanıldılar. Bu oyunu bozuyoruz. Gezi’de bu oyunu nasıl bozduysak, burada da bu oyunu bozacağız, bunu bilin.

Haberin Devamı

İHANET ŞEBEKESİ ÇIKABİLİR

Diyorlar ki, ‘yargının verdiği talimata uyulması gerekir.’ Doğru ama yargı bunu hukuk içinde verirse uyulur. Ama yargı hukukun dışına çıkıyorsa bizim de yürütme olarak elimizde yetki varsa biz de bunu kullanırız. Bu kompoların içinde yer alanları tespit edeceğiz. Sizlerle beraber olanların içinde ihanet şebekeleri de çıkabilir. Şaşabilirsiniz, ‘nasıl oldu bu ya’ diyebilirsiniz. Hiç aldırmayın.

CHP-MHP-TÜSİAD

Hiçbir karanlık merkez benim ülkemde ameliyat yapamaz. Geçti o günler. Şimdi bazıları bir araya gelerek kendilerine göre kirli ittifak içine giriyorlar. CHP, MHP, TÜSİAD bakıyorsunuz böyle koalisyonun içindeler. Biz CHP ve MHP’yi siyasette tanıyoruz da TÜSİAD’ı da tanımıştık, son zamanlarda heyecan onları kapladı. Sermaye dürüst çalıştığı zaman kazanır, ama dürüst çalışmadığı sürece bizi karşısında bulur.

Haberin Devamı

ŞEREFSİZLİKTİR

Değerli bir şahsiyet (Numan Kurtulmuş) ahlaksız filmden kare alıp servis ettiler. Bu alçaklıktır, şerefsizliktir, namussuzluktur. Hem dindarım diyeceksin, hem iftira atacaksın, yazıklar olsun. Bu alçaklıkları yapanları, bunlara sahip çıkanları, kol kanaat gerenleri tek tek bulacak hukuk önüne çıkaracağız.

İNİNİZE GİRECEĞİZ

Devlette paralel yapı kurmak isteyenler, devletin kurumları içine sinenler şunu bilesiniz ki ininize gireceğiz ininize. Didik edeceğiz ve devletin içindeki bu örgütleri temizleyeceğiz. Bugüne kadar nasıl çeteler mücadele ettiysek uluslararası merkezlerinin taşeronu örgütlerle aynı şekilde mücadele edeceğiz.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!