GeriGündem 'Taksim Gezi Parkı'nda ağaçlar çatır çatır söküldü'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  86
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Taksim Gezi Parkı'nda ağaçlar çatır çatır söküldü'

'Taksim Gezi Parkı'nda ağaçlar çatır çatır söküldü'
refid:23380375 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

İstanbul'da Topçu Kışlası'nın yapılması planlanan Gezi Parkı'na gece yarısı kepçelerle girilip yıkıma başlandı. Sosyal medyada yıkımın duyurulmasıyla Gezi Parkı'na koşan ve yıkım çalışmalarını engelleyen 50 kişilik grup, parkta sabaha kadar nöbet tuttu

İŞ MAKİNALARI GECE YARISI PARKA GİRDİ

Gece yarısı Taksim Gezi Parkı’nın Divan Oteli tarafındaki duvar yıkıldı, makinalar parkın içine girdi.  Taksim İçin Ayağa Kalk Platformu’nun sosyal medya aracılığıyla parkta yıkımı duyurması üzerine, 50 kişilik bir grup toplanarak çalışmaları engelledi.

Grup üyeleri parktaki ağaçlara "Gezi Parkı için nöbetteyiz" yazılı pankart astı. Gezi Parkı’nda bulunan grubun müdahalesiyle iş makinaları çalışmayı durdurdu. İş makinaları bugün de yıkım çalışmalarına devam etmesi bekleniyor.

"ÇATIR ÇATIR SÖKÜYORLAR"

Sosyal medyadan yapılan paylaşımı görerek Gezi Parkı’na geldiğini söyleyen ünlü modacı Barbaros Şansal, "Taksim Gezi Parkı saldırı altında. Çatır çatır ağaçlar sökülüyor. Dozerler yılların izlerini silmeye çalışıyor. Kalan son yeşilimiz bu bunu da vermemek için direneceğiz" dedi. Vatandaşlar Gezi Parkı’nda sabah saatlerine kadar nöbet tuttu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle