Suriyeli aktivist ve 22 yaşındaki gazeteci kızı İstanbul'da öldürüldü

Güncelleme Tarihi:

Suriyeli aktivist ve 22 yaşındaki gazeteci kızı İstanbulda öldürüldü
Oluşturulma Tarihi: Eylül 22, 2017 09:26

Suriye’nin önde gelen muhalif aktivisti Orouba Barakat ile 22 yaşındaki gazeteci kızı Halla Barakat, Üsküdar’daki evlerinde ölü bulundu. 2-3 gün önce bıçaklanarak öldürüldükleri anlaşın anne kızda boğulma izleri de olduğu belirlendi.

Haberin Devamı

Suriyeli muhalif aktivist Orouba Bakarat ile gazeteci kızı Halla Barakat Üsküdar'da yaşadıkları evde öldürüldü. Suriyeli aktivist ve muhalif Orouba Barakat (60) ve gazeteci kızı Halla Barakat'ın (22) dün gece Üsküdar'daki evlerinde cesetleri bulundu.

Suriyeli aktivist ve 22 yaşındaki gazeteci kızı İstanbulda öldürüldü
Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği ekipleri, evde inceleme yaptı. 2-3 gün önce bıçaklanarak öldürüldükleri anlaşın anne kızda boğulma izleri de olduğu belirlendi. Katil zanlılarının cesetlerin üzerine kokmayı engellemek için deterjan döktükleri tespit edildi. Cesetler Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Orouba Barakat, Suriye'deki cezaevlerinde işkence gören muhaliflerle ilgili röportajlar yapmasıyla tanınıyordu. Anne Orouba Barakat'ın savaşın başlamasının ardından İngiltere ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde kaldıktan sonra İstanbul'a geldiği bildirildi. Halla Barakat'ın Ortadoğu'ya yönelik haberler yapan Orient News'te editör olarak çalıştığı belirtildi.

Haberin Devamı

Bu arada İHA'ya konuşan bir mahalle sakini, “Gece bir baktık polisler kapıdaydı. Polis, ambulans bayağı bir kalabalıktı. Anne ve kızın boynunu keserek öldürmüşler. Gece olduğu için bizim de hiçbir bilgimiz yok. Suriyeli olduğu söyleniyor” ifadelerini kullandı.

Bir başka mahalle sakini kadın ise cesetlerin 4 gündür evde olduğunu duyduğunu belirterek, “Duyduğumuz kadarıyla anne kız öldürülmüşler. Üzerlerine kireç dökmüşler, yataklarına koymuşlar. Çekip gitmişler. Cesetler 4 gündür evdeymiş, öyle deniliyor. İyi insanlardı, kimseye zararları yoktu” dedi.

 

Suriyeli aktivist ve 22 yaşındaki gazeteci kızı İstanbulda öldürüldü

Polis olayla ilgili soruşturması sürerken, olayı gerçekleştiren faillerin yakalanması amacıyla çalışma başlattı.

Suriyeli aktivist ve 22 yaşındaki gazeteci kızı İstanbulda öldürüldü
Turgut Özal'la röportaj yaparken çekilmiş fotoğrafını sosyal medyadan paylaşmıştı

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!