Son dakika... Bakan Canikli'den NATO tatbikatındaki skandal için sert sözler

Güncelleme Tarihi:

Son dakika... Bakan Canikliden NATO tatbikatındaki skandal için sert sözler
Oluşturulma Tarihi: Kasım 22, 2017 11:41

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, "PKK/PYD/YPG'nin olduğu her yer Türkiye için hedeftir" dedi. Rusya'dan alınacak olan S-400'lere de değinen Canikli, ilk teslimatın 2019'da gerçekleşeceğini söyledi. Bakan Canikli, NATO tatbikatındaki skandalın kesinlikle cevapsız bırakılmayacağını da söyledi.

Haberin Devamı

Meclis'te konuşan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, "PKK/PYD/YPG'nin olduğu her yer Türkiye için hedeftir. Uluslararası hukuktan doğan müdahale hakkımızı kullanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu. 

Bakan Canikli, "Rusya ile S-400 sistemleri tedariki için sözleşme imzalandı. Biri opsiyon olmak üzere iki S-400 sistemi sözleşme kapsamında tedarik edilecek. İlk S-400 sisteminin teslimatının 2019'da gerçekleştirilmesi planlanıyor" açıklamasını yaptı.

'KESİNLİKLE CEVAPSIZ BIRAKILMAYACAK'

Canikli, "Darbe girişimi sonrasında FETÖ ile bağı tespit edilen 150'si general, 4 bin 630'u subay olmak üzere 8 bin 570 personel TSK'dan ihraç edildi" dedi.

 Milli Savunma Bakanı Canikli, NATO tatbikatındaki skandalın kesinlikle cevapsız bırakılmayacağını da söyledi.

Haberin Devamı

ALTAY TANKI İHALESİNDE SONA DOĞRU

Bakan Canikli, "Altay tankı projesinde 250'si opsiyonlu olmak üzere 500 adetlik seri üretim için ihaleye çıkıldı. Bu ihalede teklifler Cuma günü verildi; önümüzdeki günlerde sonuçlandıracağız' dedi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR