GeriGündem Son dakika... Bakan Canikli'den NATO tatbikatındaki skandal için sert sözler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... Bakan Canikli'den NATO tatbikatındaki skandal için sert sözler

Son dakika... Bakan Canikli'den NATO tatbikatındaki skandal için sert sözler

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, "PKK/PYD/YPG'nin olduğu her yer Türkiye için hedeftir" dedi. Rusya'dan alınacak olan S-400'lere de değinen Canikli, ilk teslimatın 2019'da gerçekleşeceğini söyledi. Bakan Canikli, NATO tatbikatındaki skandalın kesinlikle cevapsız bırakılmayacağını da söyledi.

Meclis'te konuşan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, "PKK/PYD/YPG'nin olduğu her yer Türkiye için hedeftir. Uluslararası hukuktan doğan müdahale hakkımızı kullanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu. 

Bakan Canikli, "Rusya ile S-400 sistemleri tedariki için sözleşme imzalandı. Biri opsiyon olmak üzere iki S-400 sistemi sözleşme kapsamında tedarik edilecek. İlk S-400 sisteminin teslimatının 2019'da gerçekleştirilmesi planlanıyor" açıklamasını yaptı.

'KESİNLİKLE CEVAPSIZ BIRAKILMAYACAK'

Canikli, "Darbe girişimi sonrasında FETÖ ile bağı tespit edilen 150'si general, 4 bin 630'u subay olmak üzere 8 bin 570 personel TSK'dan ihraç edildi" dedi.

 Milli Savunma Bakanı Canikli, NATO tatbikatındaki skandalın kesinlikle cevapsız bırakılmayacağını da söyledi.

ALTAY TANKI İHALESİNDE SONA DOĞRU

Bakan Canikli, "Altay tankı projesinde 250'si opsiyonlu olmak üzere 500 adetlik seri üretim için ihaleye çıkıldı. Bu ihalede teklifler Cuma günü verildi; önümüzdeki günlerde sonuçlandıracağız' dedi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False