Son dakika... HSYK, Yargıtay'a 10 yeni üye seçti

Güncelleme Tarihi:

Son dakika... HSYK, Yargıtaya 10 yeni üye seçti
Oluşturulma Tarihi: Ekim 12, 2022 11:52

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Genel Kurulu, Yargıtay'a 10 yeni üye seçti. İdlib harekat bölgesinde rahatsızlanarak şehit olan Tuğgeneral Sezgin Erdoğan'ın eşi hakim Emine Erdoğan da Yargıtay üyeliğine getirildi.

Haberin Devamı

HSK'dan yapılan açıklamaya göre, Yargıtay'da boş bulunan 10 üyelik kadrosu için Genel Kurulun bugünkü oturumunda gizli oylamayla seçim yapıldı.

Yargıtay üyeliğine, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanı Döndü Deniz Bilir, Hakimler ve Savcılar Kurulu Kurul Başmüfettişi Necmi Apaydın, Ankara Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Deniz Gül, Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri Alpaslan Azapağası, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Sırrı Topluyıldız, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Ali Murat Soylu, Hakimler ve Savcılar Kurulu Teftiş Kurulu Başkanı Abdullah Alacahan, Adana Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanı Nurullah Bodur ve Anayasa Mahkemesi Raportörü Hamit Yelken ile 2020'de İdlib harekat bölgesinde rahatsızlanarak şehit olan Tuğgeneral Sezgin Erdoğan'ın eşi Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Üyesi Emine Erdoğan seçildi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!