GeriGündem Son dakika haberi... Bakan Soylu duyurdu: Diyarbakır'daki patlama seslerinin nedeni belli oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika haberi... Bakan Soylu duyurdu: Diyarbakır'daki patlama seslerinin nedeni belli oldu

Son dakika haberi... Bakan Soylu duyurdu: Diyarbakır'daki patlama seslerinin nedeni belli oldu

Son dakika haberi... Sosyal medyada pek çok kullanıcı Diyarbakır'da patlama sesleri duyduğunu ifade etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da bir askeri tesise saldırı girişiminde bulunulduğunu, saldırı girişiminde bulunan maket uçakların etkisiz hale getirildiğini ve herhangi bir zayiat olmadığını bildirdi. Milli Savunma Bakanlığı ve Diyarbakır Valiliği de 8. Ana Jet Üs Komutanlığı'na düzenlenen saldırı girişimine ilişkin açıklamada bulundu.

Olay, saat 00.30’da Diyarbakır’daki 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda meydana geldi. Gece saatlerinde kent genelinde duyulan patlama sesinin ardından polis ve jandarmada alarm düzeyine geçildi. Harekete geçen ekiplerin yaptığı incelemede patlamanın 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığı’na ait askeri bölgeden geldiği belirlendi. Bölgeye çok sayıda sağlık görevlileri ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Ekiplerin olaya müdahalesi sürerken, yaklaşık yarım saat sonra ikinci patlama sesi daha duyuldu. Maket uçaklarla yarım saat arayla düzenlenen saldırıların ardından silah sesleri duyuldu. Can kaybı ve yaralının olmadığı patlamalardan sonra güvenlik önlemleri üst düzeye çıkartıldı.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Soylu şu ifadelere yer verdi:

"Diyarbakır’da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulmuş, maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zaiyat yoktur."

Son dakika haberi... Bakan Soylu duyurdu: Diyarbakırdaki patlama seslerinin nedeni belli oldu

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise şunlar aktarıldı:

"Diyarbakır’da bulunan 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığımıza 00:30 civarında iki maket uçakla saldırı girişiminde bulunulmuştur. Birlik personelimizin dikkati ve alınan tedbirler sayesinde herhangi bir hasar ve zayiat meydana gelmemiştir. Üssümüzde tedbirler artırılmıştır."

BİR AÇIKLAMA DA VALİLİK'TEN GELDİ

Diyarbakır Valiliğinden, maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulan 8. Ana Jet Üs Komutanlığında herhangi bir zayiatın olmadığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, saat 00.30 sularında Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığına maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulduğu belirtildi.

Açıklamada, "Söz konusu saldırı maketi düşürülmüş olup, Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığımızda herhangi bir zayiat mevcut değildir." ifadesine yer verildi.

Son dakika haberi... Bakan Soylu duyurdu: Diyarbakırdaki patlama seslerinin nedeni belli oldu

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False