Son dakika...Flaş açıklama: Tehdit ettiler, büyük yaptırımlarımız olur

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Mart 11, 2017 10:48

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Hollanda uçağımı kaldırmamakla tehdit ediyor. Bugün Roterdam'a gidiyorum. Hollanda bugün benim uçuş iznimi iptal ederse bizim çok büyük yaptırımlarımız olur" dedi.

Haberin Devamı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CNN Türk'te Hakan Çelik'in hazırladığı programa konuk oldu. Çavuşoğlu, özetle şöye konuştu: 

ABD-TÜRKİYE İLİŞKİLERİ

Menbiç YPG konusunda sözleri var. Menbiç operasyonu biter bitmez YPG çıkacak demişlerdi ama böyle bir şey olmadı. Bunu Obama da söyledi Dışişleri bakanı da tekrar etti ama sözler tutulmadı. Terör konusunda ülkeler farklı düşünemez. Terör örgütü kullanılamaz. O sizi kullanır. Tabii ki FETÖ'yü vermezlerse ilişkilerimiz kötü etkilenir bunu herkes biliyor. Trump yönetimi Obama gibi değil verdiği sözleri tutuyor.

SAVCI BHARARA FETÖ İLE İŞBİRLİĞİ YAPIYOR

(ABD Başkanı Trump'ın savcı Bharara'nın istifasını istemesinin sorulması üzerine) Zarrab davası savcısı Bharara FETÖ ile ilişki içindeydi. Sık sık görüşüyorlardı.

Haberin Devamı

'TEHDİT EDİYORLAR...'

AB Türkiye'yi oylamaya devam etmek istiyor. Almanya hatasını anladı! Şimdi de Hollanda var. Hollandalı Wilders Nazi gibi hareket ediyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin Dışişleri Bakanı'nı uçağı kaldırmamakla tehdit ediyor. Ama bugün gideceğim. Bir Wilders'in kuyruğuna takılmışlar. Hollanda bugün benim uçuş iznimi iptal ederse bizim çok büyük yaptırımlarımız olur. Biz ne yaparsak yapalım Türkiye bir şey yapmaz zamanları geçti artık."

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!