Son dakika... Çırağan Sarayı'nın otel bölümünde yangın

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Aralık 09, 2022 11:11

İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Çırağan Sarayı'nın otel kısmında üst katta saat 11:00 sıralarında yangın çıktı. Yangına müdahale için çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Otelde kalanlar tahliye edildi, otelin bulunduğu cadde trafiğe kapatıldı. Yangın, ekiplerin bir saatlik yoğun müdahalesi sonucu söndürüldü, 3 işçi dumandan etkilendi. Bir görgü tanığı, turistlerin otelde mahsur kaldığını gördüğünü belirterek, "Müşteriler balkona çıktı. İngilizce 'imdat' diye bağırıyorlardı" dedi.

Haberin Devamı

Beşiktaş Yıldız Mahallesi'nde bulunan Çırağan Sarayı içerisindeki 5 katlı Çırağan Oteli'nin 4. katında yangın çıktı. Saat 11.00 sıralarında çıkan yangına müdahale için çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangın çıkan katta tadilat olduğu üst katta ise işçilerin kaldığı belirtildi.

Yoğun dumanın yükseldiği oteldeki yangın yaklaşık 1 saatlik müdahale sonrası söndürüldü. Dumandan etkilenen 3 kişi ise ambulansla hastaneye götürüldü. Yangın nedeniyle Çırağan Caddesi'nde trafik durdu. 

Yangının çıkış nedeniyle ilgili inceleme sürerken Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, 3 işçinin dumandan etkilendiğini söyleyerek son durumu hakkında bilgi verdi.

"HAYATİ TEHLİKE YOK"

Bakan, "Saat 10.55'te otelimizde tadilat yapılan kısmında bir yangın oluştu. Bu yangına anında Beşiktaş Belediyesi, bütün ilçe belediyelerimizle birlikte itfaiye ekibi ve otelin kendi ekibi müdahale etti, emniyet ekiplerimiz gerekli önlemleri aldı. Tadilat gören 3. katında oluşan bir yangın. Sebepleri konusunda itfaiye raporları çıkacak. Önemli olan can kaybının olmaması. İstanbul'un gözbebeğinde, Boğaz'ın en nadide noktalarında en kıymetli alanlarımızdan bir tanesi. 3 işçimiz burada etkilendi. Onlardan ikisi kendi gayretleriyle ayrıldılar. Biri ambulansta oksijen takviyesi yapılıyor. Hayati tehlikesi yok. Yangın kontrol altına alındı. Yangın, otel kısmında, saray kısmında değil. Hepimize tekrar çok geçmiş olsun. İçeride 3 kişi tadilat yapıyordu. Saray kısmında herhangi bir şey yok ama dumandan etkilenme olabilir. Şu an itfaiye teknik çalışmalarını yapıyor. Otel çalışanları ve müşterileri hemen tahliye edildi" dedi.

Haberin Devamı

Son dakika... Çırağan Sarayının otel bölümünde yangın

"İNGİLİZCE 'İMDAT' DİYE BAĞIRIYORLARDI"

Görgü tanığı Nur Ergül, turistlerin otelde mahsur kaldığını gördüğünü belirterek, "Otelden alevler çıktı. Müşteriler balkona çıktı. İngilizce 'imdat' diye bağırıyorlardı. 2 kişi bir balkonda gördüm, 1 kişi başka balkonda gördüm, alt katta da 3 kişi vardı. Telefon ettim, itfaiye geldi. Merdivenleri uzattılar o şekilde indirdiler. İnenler yaralı değildi. Tadilat sürecinde hiçbir şey yoktu. Ben Ortaköy'de oturuyorum ara sıra gelip lobide çay içiyoruz" dedi.

Haberin Devamı

Son dakika... Çırağan Sarayının otel bölümünde yangın

"HER YER KARANLIK OLDU"

Otelin 100 metre ilerisinde veteriner kliniğinde çalışan Merve Koçbey, "Olayı gördüğümde henüz itfaiye ekibi gelmemişti. Çok duman vardı, her yer karanlık oldu. Polisler koşmaya başladı" diye konuştu.

"TRAFO PATLADIĞINI SÖYLEDİLER"

Erol Cevahir, "Aşağıda trafo patladığını söylediler. Bir kişi dumandan zehirlenmişti. Yaklaşık 1 aydır tadilattaydı, oradan geçiyordum kalabalığı gördüm. Yandığını anladım" dedi.

Son dakika... Çırağan Sarayının otel bölümünde yangın

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!