Şişli'de bomba şüphesi: Bombacı Mülayim gerçek oldu

Güncelleme Tarihi:

Şişlide bomba şüphesi: Bombacı Mülayim gerçek oldu
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 25, 2015 09:31

Kemal Sunal’ın başrollerinde oynadığı Korkusuz Korkak filmindeki ‘Bombacı Mülayim’ karakteri Şişli’de gerçek oldu. Pankarta sarılı şüpheli paketi eline alan ve sökerek yere atan bir vatandaş, yürekleri ağza getirdi. Pakette bomba çıkmaması, çevredekilere rahat bir nefes aldırdı.

Haberin Devamı

Olay saat 07.00 sıralarında Şişli Odesa Bulvarı üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yüzleri maskeli iki kişi bulvar üzerindeki yaya üst geçidinin korkuluklarına bir pankart asarak olay yerinden kaçtı. Pankartı ve ucundaki paketi gören vatandaşlar durumu polis ekiplerine haber verdi. Polis ekipleri beklendiği sırada bazı vatandaşlar üst geçidi kullanmaya devam ederken bazıları da yoldan geçmeyi tercih etti.

‘AYNI ŞEY OLSA YİNE YAPARIM’

Bu sırada Musa İnanç ismindeki bir vatandaş üst geçide çıkarak pankartı ve ucuna bağlı olan şüpheli paketi köprü korkuluklarından çözdü. Şaşkın bakışlar arasında pankartı ve şüpheli paketi alan Musa İnanç, olayı şöyle anlattı: “Biz bomba olayını duyduk. Köprüden çoluk çocuk geçiyordu. Paketi bir kenara koydum. Ben patlama endişesi yaşamam. Çok ölümden döndüm. Ölümden korkmam. Bunun için Avrupa’yı bıraktım. Bir bombadan korkacaksak yaşamayalım bu dünyada. Ben ölümü seven insanım. Sıkıntı yok. Yine böyle bir şey olsa, o bombayı alır üzerimde patlatırım.”

Haberin Devamı

Polisin uzun süredir olay yerine intikal etmediğini aktaran İnanç, “Polis daha gelmedi. Ekibin buraya gelmesi 10 dakikayı alırdı ama daha gelmedi. Allah göstermesin.”

Paketi alıp atan Musa İnanç

Şişlide bomba şüphesi: Bombacı Mülayim gerçek oldu

PAKET BOŞ ÇIKTI

Pankartın sökülmesinden sonra olay yerine sivil polis ekipleri geldi. Çevreye güvenlik şeridi çeken ekipleri olay yerine bomba imha uzmanı çağırdı. Odesa Bulvarı ise Taksim istikametine araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Kısa sürede olay yerine gelen uzman ekip özel kıyafetini giyerek şüpheli pakete fünye yerleştirdi. Büyük bir gürültü ile patlatılan paketin içi boş çıktı. Yaşanan patlama nedeniyle pankartta yandı. Yanan pankart ve paket uzman ekip tarafından yangın söndürme tüpü ile söndürüldü. Paketin boş olduğunun anlaşılması ile bir süre kapalı kalan trafik yeniden açıldı.

Kemal Sunal'ın oynadığı Korkusuz Korkak filminden bir kare

Haberin Devamı

Şişlide bomba şüphesi: Bombacı Mülayim gerçek oldu

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!