Şimdiki liboş AB’de finoş

Azınlık arayanlar analarına babalarını sorsunlar. Bunlar, şimdilerde liboş, bu şekilde AB’ye girersek finoş olacak zatlardır. Sözlerimi Bilge Kağan’ın ve Atatürk’ün özdeyişiyle tamamlıyorum. Ey Türk titre ve özüne dön. Ne mutlu Türküm diyene.

AKP’de bir süre önce krize neden olan 11’ler hareketinde yeralan Malatya Milletvekili Süleyman Sarıbaş, TBMM Genel Kurulu’nda dün yaptığı, ‘Liboşlu finoşlu’ konuşması ile kriz yarattı. İnsan Hakları Danışma Kurulu’nun azınlık raporunu eleştiren Sarıbaş, ‘Azınlık arayanlar analarına babalarını sorsunlar’ dedi.

BAŞBAKANLIK KAĞITLARI

Dolaylı olarak hükümete ve AB’ye de sert eleştirilerde bulunan Sarıbaş, konuşmasında şunları söyledi:

‘Bu kepazelik raporunu hazırlayan entel devşirme takımı, maalesef gayelerine ulaştılar. Her ne kadar Başbakanlık direkt sahiplenmese de Başbakanlık antetli kağıtlarla kamuoyuna zehirli salyalarını akıtmayı başardılar. Bizi üzen bu raporun Kandil Dağı’nda değil, Başbakanlık salonlarında milletin vergisiyle maaş alanların hazırlamasıdır. Bunlar, Barzani’nin danışmanlığını yapan Filistin kamp kaçkını, eski sosyalistler, şimdilerde liboş, bu şekilde AB’ye girersek finoş olacak zatlardır. Azınlık arayanlar analarına babalarının kim olduğunu bir kez daha sormalıdırlar. Sözlerimi Bilge Kağan’ın ve Atatürk’ün özdeyişiyle tamamlıyorum. Ey Türk titre ve özüne dön. Ne mutlu Türküm diyene.’
Haberle ilgili daha fazlası: