GeriGündem Şehit uzman çavuş ailesine destek oluyordu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şehit uzman çavuş ailesine destek oluyordu

Şehit uzman çavuş ailesine destek oluyordu
refid:21895772 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Siirt’in Pervari İlçesi’nde düşen askeri helikopterde şehit olan 25 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Onur Karasungur’un acı haberi, Kayseri’nin Pınarbaşı İlçesi Elbaşı Beldesi’nde oturan ailesini gözyaşına boğdu.

Acı haberle birlikte şehidin evine dev Türk bayrağı asılırken, şehidin babası Bilge ve annesi Hanife Karasungur fenalaştı. Şehidin annesi Hanife Karasungur’un bir süne önce kalp ameliyatı olduğu ve solunum problemi nedeniyle evinde solunum cihazı yardımıyla nefes aldığı belirtildi. Şehit uzman çavuşun Kurban Bayramı'nda iznini ailesiyle geçirdiği ve 10 gün önce yeniden birliğine katıldığı öğrenildi.

ŞEHİDİN AİLESİ YIKILDI / Foto Galeri

Elbaşı Beldesi’nde oturan Bilge ve Hanife Karasungur çiftinin 2’si kız 7 çocuğundan en küçüğü olan Jandarma Uzman Çavuş Onur Karasungur’un şehit haberi yakınlarını yasa boğdu. Kardeşleriyle birlikte inşaatlarda çalışan Onur Karasungur’un ailesine bakabilmek için uzman çavuşluk sınavına girdiği ve yaklaşık 1.5 yıl önce atanarak Şırnak’ta göreve başladığı öğrenildi.

Şehit Uzman Çavuş Onur’un babasının hasta olduğu, annesinin ise kısa süre önce kalp ameliyatı geçirdiğini anlatan amcasının oğlu Hacı Karasungur, "Onur, ailesine daha fazla para gönderebilmek için uzman çavuş oldu. Kardeşleri inşaatta çalışırken, Onur da para göndererek hasta anne babasına katkı sağlıyordu. Onur, Kurban Bayramı’nda izne geldiğinde de ailesinin evinin kapı ve pencerelerini PVC yaptırdı. 10 gün önce izini bitti ve sarılarak uğurladık. Anne ve baba Onur’u yokluk içinde büyütmüştü” dedi.

Şehidin evinin önüne taziye çadırı kurulurken, Bünyan Belediye Başkanı Mehmet Özmen de şehit evini ziyaret ederek aileye baş sağlığı diledi.False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle