Sağlık Bakanı Müezzinoğlu basın toplantısında Cizre'ye bağlandı

Güncelleme Tarihi:

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu basın toplantısında Cizreye bağlandı
Oluşturulma Tarihi: Ocak 28, 2016 15:37

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ankara'da düzenlediği basın toplantısı sırasında Cizre'deki yaralıların durumuyla ilgili bölgede görevli bir sağlık çalışanına telefonla bağlandı. Sağlık çalışanı telefonda birkaç yüz metre ilerideki yaralılara neden ulaşamadıklarını, yaralıların neden güvenli bölgeye taşınamadığını anlattı.

Haberin Devamı

Müezzinoğlu, bölgedeki sağlık çalışanlarından Leyla hanıma telefon bağlantısı ile bağlanarak, "Cizre'de yaralıların olduğu mekan ile ilgili bizdeki son bilgiler nedir?" diye sordu.

Haberin Devamı

Bölgedeki sağlık çalışanı Leyla hanımın "5 katlı binanın bodrum katındalar. Faysal Sarıyıldız'ı arıyoruz. Yaralı bilgisini almaya çalışıyoruz. Yaralılara ulaşamadığı gerekçesiyle yaralı sayısını net söylemiyor. Yaklaşık 20 yaralı olabileceğini söylüyor. 1,5 gündür yaralılarla iletişim halinde olmadığını söylüyor. Faysal Sarıyıldız,  yaralıların durumu ağır olduğu için taşıyacak kimse yok çatışmanın durdurulması lazım diyor" şeklinde konuşması üzerine güvenli bölgede olan ambulans ekibi ile yaralıların olduğu alan arasında 1 kilometrelik mesafe olduğu bilgisini yenileyen Müezzinoğlu, "Farklı bir niyet var burada inşallah bugün yarın niyetin de ne olduğu ortaya çıkar" dedi. 

BAKMADAN GEÇME!