Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde gözaltı sayısı arttı! Cinayetin nedeni 65 bin TL

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Ocak 29, 2022 07:00

Ünlü sunucu Ece Erken'in, eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesiyle ilgili silahlı saldırı gerçekleştirdiği tespit edilen Kadir Yasak ve Ali Yasak'ın da aralarında bulunduğu 9 kişi daha yakalandı. Gözaltına sayısı 11'e yükselirken operasyon anı polis kamerasına yansıdı. Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun bir gayrimenkulun satışından kalan 65 bin lira için öldürüldüğü ortaya çıktı.

Haberin Devamı

Beşiktaş’ın eski yöneticisi ve sunucu Ece Erken’in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ortağı olduğu balık restoranında öldürülmesiyle ilgili sır perdesi aralandı. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı tespite göre, cinayetle sonuçlanan olaylar adım adım şöyle gelişti:

ÖNCE ANLAŞTILAR

Emlakçı Suphi Malgaz bir ay kadar önce Gökhan Karakan’a ait daireyi 1 milyon 480 bin liraya alıp 1 milyon 600 bin liraya sattı. Gökhan Karakan bu satışın ardından Suphi Malgaz’dan 100 bin lira daha istedi. Suphi Malgaz parayı vermeyeceğini söyleyince Gökhan Karakan, “O zaman ağabeylerimi gönderirim” diye tehdit etti. Aracı olarak devreye Kadir Yasak ve Ali Yasak girdi. Kadir Yasak, Suphi Malgaz’ı arayarak konuşmak için bir kafaye davet etti. Suphi Malgaz da yanına avukatı Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu alarak kafeye gitti.

Haberin Devamı

‘PARAYI ŞAFAK'TAN ALIN’

Suphi Malgaz ile Gökhan Karakan arasındaki 100 bin liralık anlaşmazlık 65 bin lira karşılığında tatlıya bağlandı. Şafak Mahmutyazıcıoğlu çıkışta Suphi Malgaz’a parayı herhangi bir yazılı belge olmadan teslim etmemesini söyledi. Suphi Malgaz da parayı yollamadı, kendisini arayanlara parayı Şafak Mahmutyazıcıoğlu’ndan almalarını söyledi. Kadir Yasak’ın adamlarından Seccad Yeşil telefonla Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu arayarak parayı istedi, ikili arasında tartışma çıktı.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde gözaltı sayısı arttı Cinayetin nedeni 65 bin TL

9 KİŞİ DAHA GÖZALTINA ALINDI

Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu Yeşilköy'deki restoranda uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Polis, şüphelileri belirledi. İlk olarak 2 kişi gözaltına alındı. Soruşturmanın devamında 19 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda  "Kasten Öldürme" eylemini gerçekleştirdiği belirlenen Kadir Yasak ve Ali Yasak'ın da aralarında bulunduğu 9 kişi daha yakalandı.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde gözaltı sayısı arttı Cinayetin nedeni 65 bin TL

Haberin Devamı

Gözaltına alınan Kadir Yasak ile Ali Yasak ve İbrahim Çadırcı Bayrampaşa Devlet Hastanesi'ne getirildi. Şüpheliler geniş güvenlik önlemleri arasından hastaneye sokuldu. 3 şüpheli gazetecilerin sorularına cevap vermedi. Şüpheliler raporun ardından ifadeleri alınmak üzere Vatan Emniyet Müdürlüğü binasındaki organize şube müdürlüğüne götürüldü.

 

MAHMUTYAZICIOĞLU'NUN AĞABEYİ: YARGI SÜRECİNİ SIKI TAKİP EDECEĞİZ

Rize’nin Fındıklı ilçesindeki Tuncer Ergüven Sosyal Tesisleri’nde taziyeleri kabul eden, Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu, silahlı saldırıya ilişkin konuştu. Mahmutyazıcıoğlu, “O gece saat 00.30 sıralarında telefon geldi, bana bir silahlı saldırıya uğradığı söylendi. Ben vefat ettiğini aklıma bile getirmedim. Hastaneye gittiğimde müdahale ediyorlardı. Hastaneye geldiğinde vefat ettiğini, döndürmeye çalıştıklarını ancak çok kan kaybettiği için döndüremediklerini söylediler. Tarifsiz bir acı yaşadık. Bu acıyı Türkiye'de yaşayan çok da fazla insan var. İlk yaşayan biz değiliz ancak kuşkusuz ateş düştüğü yeri yakıyor” diye konuştu. 

Haberin Devamı

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde gözaltı sayısı arttı Cinayetin nedeni 65 bin TL‘BU TOPRAKTAN ÇIKTIK, BURAYA GELELİM, DERDİK’

Yargı sürecini yakından takip edeceklerini belirten Celal Mahmutyazıcıoğlu, “Bugün içimizi serinleten bir haber aldık. Faillerin hepsi yakalanmış. Emniyet güçleri takdire şayan, çok hızlı bir şekilde bu konuyu çözdüler. Yargı sürecini çok dikkatli ve sıkı bir şekilde takip edeceğiz. Hak ettikleri cezayı almalarını sağlamak için hukuk kuralları çerçevesinde elimizden ne gelirse yapacağız. Bundan fazla yapacak da söyleyecek de bir şeyimiz yok. Çok kıymetli, çok vicdan ve merhamet sahibi, çok fazla insana yardımı ve desteği olan bir insanı Türkiye kaybetti, biz de kaybettik. Rize’de defnettik çünkü rahmetli kardeşimle sağlığında da hep konuşurduk. Bu topraktan çıktık, buraya gelelim, derdik” dedi. 

Haberin Devamı

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde gözaltı sayısı arttı Cinayetin nedeni 65 bin TL

SALDIRI BURADA GERÇEKLEŞTİ... TAHSİLAT İÇİN RESTORANA GİTTİLER

Cinayet gecesi Ali Yasak, Kadir Yasak, Seccad Yeşil, Serkan Dakman, Uğur Can Bilge ve Gökhan Karakan parayı almak için Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ortağı olduğu restorana gitti. Kadir Yasak ve Seccad Yeşil içeri girdi, diğerleri arabaların içindeydi. Kadir Yasak aralarında tartışma çıkınca Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu, silahını masanın altından ateşleyerek vurdu. Mahmutyazıcıoğlu şoförü Murat Bilmez’in de yardımıyla kaçmaya çalışınca silahını peş peşe ateşledi. Şoför tek kurşunla ayağından, Mahmutyazıcıoğlu ise biri ilk ateşle olmak üzere toplam 4 kurşunla vuruldu.

Haberin Devamı

Toplamda 7 el ateş eden Kadir Yasak, kapıda kendisini bekleyenlerle birlikte kaçtı.

Kurşunlardan birinin atardamarını parçaladığı Şafak Mahmutyazıcıoğlu hastaneye kaldırılmak istenirken hayatını kaybetti. Hayati tehlikesi bulunmayan şoförü ise tedaviye alındı.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde gözaltı sayısı arttı Cinayetin nedeni 65 bin TL

KAMERADAN KAÇAMADILAR

Cinayeti ilk olarak Asayiş Şube Müdürlüğü soruşturdu ancak içinden Ali Yasak’ın yeğenleri çıkınca Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü devraldı. Organize polisi kamera kayıtlarından o gece restorana gidenlerin kimliklerini tek tek tespit etti. Gökhan Karakan ile Uğur Can Bilge gözaltına alındı. Cinayeti işleyen Kadir Yasak ve kardeşi Ali Yasak ile adamları Seccad Yeşil ve Serkan Dakman aranıyor.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde gözaltı sayısı arttı Cinayetin nedeni 65 bin TL

‘KATİL AMBULANS VE O SOYSUZ CANİ 5 KİŞİ’

Instagram’dan paylaşım yapan Ece Erken, eşinin ölümünden olay yerine çok geç geldiğini iddia ettiği ambulansı ve 5 kişiyi sorumlu tutarak şu mesajı paylaştı: “Cundalı Yeşilköy balıkçısına en yakın hastanenin arabayla mesafesi sadece ‘5 dakika.’ Saat 00.20 trafik de yok ve ambulans 40 dakikada geliyor! Kocam kan kaybından ölüyor. Önce SOYSUZ, CANİ KATİLLERİN yakalanmasını sonra da bu ambulansın gecikme sebebini istiyorum, bulana kadar da peşini bırakmayacağım. İki zanlı yakalandı peki Ali Yasak, Kadir Yasak, Seccad Yeşil, Serkan Dakman isimli zanlıların ise yakalanması için ne bekliyorsunuz? Bu gözü dönmüş katiller kocamı öldürdü! Sorumlular kimler! @emniyetgm yardım istiyorum, kocamın kanı yerde kalmasın. KATİL KADİR YASAK. Katil hem o 5 kişiden oluşan soysuz, alçaklar hem de 40 dakikada gelen ambulans! Allahınızdan bulun.”

TEHDİT MESAJI ALMIŞ

Ece Erken ile uzun yıllar “Söylemezsem Olmaz” programında sunuculuk yapan Bircan Bali, önceki gün yayından sonra Seren Serengil, Arto ile Erken’in evine gittiğini açıkladı: “Ece, ‘Kocamın kanı yerde kalmasın’ diyerek bildiği her şeyi polise anlatacak. Olay günü telefonuna bir tehdit mesajı gelmiş.”

Seren Serengil de Erken’in devamlı eşinin videolarını izlediğini belirterek “Ece, düğün fotoğrafını çıkarmış, kokluyor” dedi.

MEMLEKETİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun cenazesi, önceki gece uçakla Trabzon’a, buradan da karayolu ile memleketi Rize’nin Fındıklı ilçesi Hürriyet Mahallesi’ne getirildi. Mahmutyazıcıoğlu’nun ailesi, dün sabah saatlerinde taziyeleri kabul etti. Fındıklı Merkez Camisi’nde ikindi vakti cenaze töreni düzenlendi. Eşinin fotoğrafının yer aldığı çerçeveyi taşıyan Ece Erken, “Çok erken gitti. Onun yerine keşke ben ölseydim” diyerek gözyaşı döktü. Hacer Mahmutyazıcıoğlu, “Oğlum benim, kocaman oğlum” diyerek tabuta sarıldı. Cenazeye Mahmutyazıcıoğlu’nun eski eşi Benan Kocadereli, Beşiktaş Kulübü’nün eski başkanı Fikret Orman ve çok sayıda kişi katıldı.

BAKMADAN GEÇME!