GeriGündem Rusya’da “Kara dul” otobüsü havaya uçurdu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rusya’da “Kara dul” otobüsü havaya uçurdu

Rusya’da “Kara dul” otobüsü havaya uçurdu
refid:24952698 ilişkili resim dosyası

Rusya’da üzerinde patlayıcı madde taşıyan ve kara dul olduğu söylenen kadın, Volgograd kenti taşrasında tıka basa dolu belediye otobüsü içinde düğmeye bastı.

Rus güvenlik güçlerinin olay yerinden verdiği bilgiye göre otobüste bulunan 10 yolcu hayatını kaybetti, 27 kişi de yaralandı.

RUSYA’DA YİNE KARA DUL DEHŞETİ

Genelde başkent Moskova ve Kafkaslar bölgesinde işlenen saldırıların bir benzeri dün beklenmedik bir şekilde Rusya iç kesimlerindeki taşra kasabası Volgograd’ta meydana geldi.

Rusya’da “Kara dul” otobüsü havaya uçurdu

TSİ 13.00 sularında 29 numaralı belediye otobüsü içinde bulunan terörist kadının beline bağlı bulunan patlayıcı madde dolu kuşağı ateşlediği belirtildi.

Rus güvenlik güçleri, kara dul olduğu sanılan kadın teröristin cesedinin otobüste bulunduğunu ve parçalanmış cesedin üzerinden çıkan belgelerden kimlik tespiti yapılırken, kadının Dağıstan doğumlu 30 yaşındaki Naide Asiyalova olduğunun anlaşıldığı söylendi. Belgelerle cesedin aynı kişiye ait olup olmadığı DNA testiyle belirleneceği de kaydedildi.

Patlamanın ilk meydana geldiği anda kadın teröristin çevresinde bulunan 5 kişinin olay yerinde hayatlarını kaybettiği öğrenildi. Geride kalan 5 yolcunun ise ağır yara aldıkları ve hastane yolunda can verdiği belirtildi. Bu arada hastaneye kaldırılan 27 yaralıdan 8 kişinin durumu son derece ağır olarak tanımlandı.

Rusya’nın Volgograd şehrinde işlenen terör eylemiyle ilgili bölgede geniş çaplı soruşturma ve terörist kadının olası ortaklarının ortaya çıkarılması için operasyonlar başlatıldı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle