GeriGündem Rektör adayından ev vaadi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rektör adayından ev vaadi

Rektör adayından ev vaadi
refid:16072533 ilişkili resim dosyası

SAKARYA Üniversitesi'nde bu hafta yapılacak olan rektörlük seçimleri öncesi adaylar vaatlerde çıtayı yükseltti. Rektör adayı Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Arifoğlu, öğretim görevlilerine TOKİ ile işbirliği yaparak ev yaptırma sözü verdi.

Sakarya Üniversitesi'nde 21 Ekim tarihinde yapılacak olan rektörlük seçimlerine katılacak 8 rektör adayından biri olan 48 yaşındaki 3 çocuk babası Prof. Dr. Uğur Arifoğlu, Rektör seçilmesi halinde Sakarya Üniversitesi’nin Esentepe Yerleşkesi yakınında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile işbirliği yaparak, üniversitede görev yapan 450’ye yakın yardımcı doçent ve çok sayıda asistan için ev yaptıracağını söyledi.

Rektör adayı Arifoğlu şöyle dedi: “Yardımcı doçentlerin ekonomik durumları iyi değil. Kira problemleri var. Böyle bir projenin yardımcı doçentlere ve asistanlara ciddi fayda sağlayacağını düşünüyorum. O yüzden böyle bir proje düşündük. Rektör olarak seçilmem halinde, Sakarya Üniversitesi Esentepe Yerleşkesi'ne yakın bir yerde arsa alarak TOKİ ile işbirliği yaparak ev yaptıracağım.”

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False