Randevusu muayene olmak isteyen hasta, doktora saldırdı! Suçu başkası üstlenmeye çalışmış

Randevusu muayene olmak isteyen hasta, doktora saldırdı Suçu başkası üstlenmeye çalışmış

Trabzon'da Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Mahmut Günay, randevusuz muayene olmak isteyen hasta A.İ.'nin (42) saldırısına uğradı. Dr. Günay parmağından yaralandı. Polis, şüpheli A.İ. ile suçu üstlenmeye çalıştığı belirlenen çalışanı S.B.'yi (44) gözaltına aldı.

Haberin Devamı

Olay, dün saat 16.00 sıralarında Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde meydana geldi. Randevu almadan hastaneye gelen A.İ., odasına aniden girdiği Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Mahmut Günay’a muayene olmak istediğini söyledi. Dr. Günay, randevusuz hasta kabul edemeyeceğini söyleyince odada tartışma çıktı. Büyüyen tartışma arbedeye dönüşünce A.İ.'nin elini sıktığı Dr. Günay parmağından yaralandı. Olay sonrası A.İ., hastaneye geldiği araca binerek uzaklaştı. Dr. Günay, polise şikayette bulundu.

Randevusu muayene olmak isteyen hasta, doktora saldırdı Suçu başkası üstlenmeye çalışmış

SUÇU ÇALIŞANI ÜSTLENMEYE ÇALIŞMIŞ

Şüpheli A.İ. ile suçu üstlenmeye çalıştığı belirlenen çalışanı S.B. gözaltına alındı. A.İ. hakkında ‘kasten yaralama’, ‘hakaret’ ve ‘suçu başkasına yüklemek’ suçlarından soruşturma başlatıldı.

Haberin Devamı

Olay anlarını anlatan Dr. Mahmut Günay, “İçerde hastam yoktu, muayene olmak istedi, randevusu yoktu. Ben de çıkmak üzereydim, arbede yaşandı. Umarız bu tür olumsuzluklar yaşamayız” dedi.

Randevusu muayene olmak isteyen hasta, doktora saldırdı Suçu başkası üstlenmeye çalışmış

SAĞLIK MÜDÜRÜ: YAZIKLAR OLSUN BU KİŞİLERE

Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta da, yaşananlara tepki göstererek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında “Maalesef yine bir doktorumuz saldırıyla karşı karşıya kaldık. Hekimimizin elinde bir yaralanma mevcut; belki ameliyat olması gerekecek. Bu olaylar oldukça ve toplum bu tür aciz, karaktersiz insanları içinde barındırdıkça kaybeden yine toplum olacaktır. Yazıklar olsun bu kişilere” dedi.

TABİPLER ODASI’NDAN TEPKİ

Trabzon Tabipler Odası tarafından ise olaya ilişkin yazılı açıklamada bulunuldu. Açıklamada “Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Mahmut Günay poliklinik hizmet verirken randevusu olmayan bir hasta tarafından saldırıya uğramıştır. Meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, sağlıkta şiddetin bir an önce sona ermesi için somut adımlar atılmasını bekliyoruz” denildi.

 

Haberle ilgili daha fazlası: