235 kişi gözaltına alındı

Güncelleme Tarihi:

235 kişi gözaltına alındı
Oluşturulma Tarihi: Aralık 12, 2016 14:24

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "11 ilde yürütülen operasyonlarda, terör örgütü adına faaliyetlerde bulunduğu ve sosyal medya üzerinden terör propagandası yaptığı tespit edilen 235 kişinin gözaltına alındığını" denildi.

Haberin Devamı

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, PKK/KCK terör örgütüne yönelik 11 ilde operasyon gerçekleştirildi. Operasyonlarda, terör örgütü adına faaliyetlerde bulunduğu ve sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yaptığı tespit edilen toplam 235 kişi gözaltına alındı. 

Siirt'teki operasyonda, PKK/KCK terör örgütü adına işbirlikçi faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen bir kişi yakalandı. Kayseri'de de terör örgütünün gençlik yapılanması içerisinde faaliyet gösterdikleri ve sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yaptıkları tespit edilen 7 kişi gözaltına alındı.

İzmir'deki operasyonda ise sosyal medya üzerinden PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yaptıkları iddia edilen 11 kişi, Manisa'da örgüt adına gerçekleştirilen faaliyetleri organize etmekle suçlanan aralarında Manisa HDP İl Başkanı Ahmet Ertaş ve Salihli HDP İlçe Başkanı Abdulkadir Murg'un da bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı.

Haberin Devamı

Hakkari'deki operasyonda, terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen 2, Adana'daki operasyonda ise terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen ve aralarında HDP ve DBP il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Adana'da yapılan aramalarda iki av tüfeği ele geçirildi. Gaziantep'teki operasyonda, terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen aralarında HDP ve DBP il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 36 kişi, Ankara'da ise terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen ve aralarında HDP İl Başkanı İbrahim Binici'nin de bulunduğu 17 kişi gözaltına alındı.

Mersin'de yürütülen operasyonda, terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen ve aralarında HDP ve DBP il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 64 kişi yakalandı. Şanlıurfa'daki operasyonda, PKK/KCK terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen ve aralarında HDP ve DBP il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 53 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul'da ise terör örgütünün siyası yapılanması içerisinde faaliyet gösterdiği gerekçesiyle gözaltına alınanların sayısı 20 oldu.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!