KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? İşte belirlenen tarih

Güncelleme Tarihi:

KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak İşte belirlenen tarih
Oluşturulma Tarihi: Ekim 11, 2018 21:13

ÖSYM tarafından 2018-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ortaöğretim sınavı 7 Ekim Pazar günü tamamlandı. ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 2018-KPSS (genel yetenek-genel kültür) değerlendirme işlemleri ise kasım ayında sonuçlanacak. Peki, yoğun katılımla gerçekleşen KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman, kasım ayının kaçında açıklanacak?

Haberin Devamı

KPSS ortaöğretim soruları ve cevap anahtarının yayımlanması ardından sonuç tarihine yönelik sorgulamalar hız kazandı. ÖSYM'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, yaklaşık 3 milyon memur adayının girdiği 2018 KPSS ortaöğretim sınavının sonuçları kasım ayında erişime açılacak. 

ÖSYM'nin akademik takvimine göre, 7 Ekim tarihinde gerçekleşen KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları 8 Kasım Perşembe günü erişime açılacak. Adaylar,  KPSS sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

Haberin Devamı

SORU VE CEVAPLAR NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

2018-KPSS Ortaöğretim Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı 7 Ekim 2018 tarihinde uygulanan 2018-KPSS Ortaöğretim Temel Soru Kitapçığına, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 09 Ekim 2018 tarihinde saat 15.45’den itibaren erişebilecekler. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir.

SORULAR VE CEVAPLAR İÇİN TIKLAYIN
BAKMADAN GEÇME!