"Öcalan'ın asılmasını Bahçeli engelledi"

Güncelleme Tarihi:

Öcalanın asılmasını Bahçeli engelledi
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 08, 2007 02:00

Demokrat Parti (DP) Mersin 1'inci sıra milletvekili adayı ve 57'nci Hükümet'te Ulaştırma Bakanlığı yapan eski MHP'li Enis Öksüz, eski Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, terörist başı Abdullah Öcalan’ın asılmasını engellediğini öne sürdü.

Haberin Devamı

Mersin'in Anamur İlçesi'nde seçim çalışması yapan Enis Öksüz, partilileriyle sohbet etti. MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin terörist başı Abdullah Öcalan'ın idam edilmesini engelleyerek Anayasal suç işlediğini öne süren Öksüz, “Bebek katilinin, dosyası önlerine geldiğinde meclise sevk edilmemesi için atılan imzanın başında benim o zamanki partimin genel başkanı olan Devlet Bahçeli vardı. İdam dosyasını meclise sevk etmeyerek Anayasal suçu işledi” dedi.
Devlet Bahçeli'nin yargılanması ve Yüce Divan'a sevk edilmesi halinde hapse girmesi gerektiğini savunan Öksüz, şöyle devam etti:

“O dönemdeki parti liderleri, idam cezasının kaldırılması için elbirliği ile çalışmaya başladı. Devlet Bahçeli, verdiği sözün arkasında durmadığı gibi komisyonlar topladı, ‘AB, bizi ya almazsa’ endişesiyle hareket ettiler. ‘Bir Apo için, bebek katili, cani için Türkiye’nin menfaati ile mi oynayalım?’ diyerek idamın kaldırılması için dosya hazırladılar. Apo'yu asıl kurtaran işte bu harekettir ve bunun içerisindeki birinci adam Devlet Bahçeli'dir. Şimdi çıkmış ona buna ip atıyor. Size ip atlamak yakışır” diye konuştu.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!